startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
A ako afrodiziakum

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ľudstvo celé storočia venovalo pozornosť látkam, potravinám či rastlinným extraktom, ktoré zlepšujú kvalitu sexuálneho života. Názov prostriedkov zvyšujúcich pohlavnú silu a túžbu je odvodený od mena starogréckej bohyne zmyselnej lásky –Afrodity. Použitie afrodiziak má veľmi dlhú históriu. Afrodiziaka používali už v starom Egypte, v Číne a rozšírené boli i v islamskom svete.
cokolada_tsp78192731V histórii sa používalo množstvo látok pre celkové i lokálne použitie. Väčšina bola prírodného charakteru, pripravená z bylín, alebo zo živočíchov, používali sa však i nerasty (kamene). Niektoré sa používali len na základe povier s cieľom získať sexuálnu energiu od domnelého darcu.

Príkladom boli strúhané jelenie parohy, pomleté rohy nosorožca či sušené samčie pohlavné orgány jeleňa, získané počas ruje. I napriek všetkej snahe neexistuje zázračný elixír silnej túžby, či sexuálnej výkonnosti. Potraviny získavajú svoju povesť afrodiziaka z rôznych dôvodov. Pripomínajú erotické časti tela (banán, broskyňa, mušľa), vyvolávajú potenie (chilli, curry, zázvor), ich vôňa uvolňuje a podporuje chuť k jedlu a na sex (vanilka, sladké drievko, čokoláda), obsahujú látky, ktoré podporujú túžbu a výkonnosť.

Medzi afrodiziaka patria bezpochyby ruže, ktoré sú prostriedkom na získanie ženy. Iné dokazujú, že láska prechádza cez žalúdok. Dodnes sa teší obľube rajčina, nazvaná jablko lásky, ktorá v kombinácii s nasekanou bazalkou pohládza ženu „šteklivými“ pocitmi. Rovnaký účinok poskytne i banán.

Veľmi účinným a najznámejším afrodiziakom je čokoláda, pripravená ako nápoj či čokoládový krém. Obsahuje látku fenyletylamin, ktorá je prírodným amfetaminom. Podporuje prežívanie pocitu lásky, blízkosti a intimity. Syr obsahuje 10-krát viac fenyletaminu než čokoláda. Čo tak dať si sendvič s dvojitým syrom a nutelou?

Páni by mali piť odvar z koreňa mäty či jesť trochu zelerovej polievky, ktorá prispieva k vzájomnej spokojnosti. Moderná kuchyňa radí pred nocou lásky ľahko korenené orientálne pokrmy.Tie pravé korenia sú: vanilka, škorica, rozmarín, klinček, mäta, zázvor, šalvia, koryander, muškátový oriešok, chilli atď. Vzbudzujú nielen chuť do jedla, ale podporujú tiež prekrvenie pohlavných orgánov a ovplyvňujú vegetatívne svalstvo.

Špeciálny nápoj lásky sa pripravuje z omanu. Omanový koreň sa dá do muštu, vykvasí sa a čisté víno povzbudzuje veselosť a žiadostivosť. Pre abstinentov je pre zmenu vhodný ženšenový čaj. S láskou sa odpradávna spája med. Aj medové týždne sú odvodené od tohto univerzálneho afrodiziaka. Zvlášť výhodné je spojenie medu s pečivom, hoci v podobe medových koláčikov. Pre párové povzbudenie sexuálnych vášni sa odporúčajú pokrmy s cesnakom alebo menej agresívnym chrenom. Milenci by si mali dopriať pečené gaštany posypané korením a soľou, sladké mandle, alebo pistácie.

A čo dodať na záver? „Vaša myseľ je najsilnejšie afrodiziakum na svete.“ Uvoľnite sa a vaše telo vám bude príjemnou odmenou.

spracovala: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 07.05.2009: admin, Diskusia k článku ""A" ako afrodiziakum"rightend