startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Sedem zlatých pravidiel svadobných príprav

line

harmonogram
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

O svadobnom dni snívame už od malička. Všetci chceme, aby ten náš bol výnimočný a očarujúci, slnko bude štedro zahrievať zem svojimi hrejivými lúčmi, do tanca bude hrať tá najkrajšia hudba, všetci sa budú dobre zabávať a usmievať a na naše “áno” budú spomínať ešte dlho potom. Tento sen nemusí byť neuskutočniteľný. Všetko, čo k tomu potrebujete je sparťanská disciplína, stoický pokoj a trpezlivosť svätca.

LimuzinaPravidlo prvé: Čas je nezmieriteľný protivník

Svadobný deň je plný udalostí. Poctivým dodržiavaním stanoveného rozvrhu veľa získate. Najlepšie je začat včasným príchodom na svadobnú hostinu. Od tohto momentu je závislá väčšina svadobných udalostí, hlavne ak je okrem vašej svadby na rovnakom mieste plánovaná aj ďalšia akcia. Keď prídete neskoro, riskujete, že vám vychladne jedlo a všetky následné aktivity po príchode budete vykonávať pod značným tlakom.

Pravidlo druhé: Cestovanie je požieračom času

Mnoho budúcich párov na toto pravidlo často zabúda. Vo svadobnej limuzíne môžete pohodlne stráviť aj hodinu bez toho, aby ste si to uvedomili a beda, ak niektoré auto s kľúčovými svadobčanmi zablúdi. Pre každý prípad je dobré zvoliť na prepravu väčšieho množstva ľudí mikrobus alebo autobus.

Pravidlo tretie: Dobré svadobné fotografie potrebujú čas

Pri prírodných neštastiach, ktoré môžeme vidieť v správach si ľudia okrem holých životov snažia zachrániť aj svadobné fotografie. Všetci potrebujeme pekné spomienky. Formálne svadobné fotografie k ním jednoznačne patria a tak by sme ich výrobe mali dopriať dostatočný čas. Čím sme starší, tým viac oceníme, že máme niečo, čo môžeme ukázať svojim deťom. Pre tvorbu svadobných fotografií by ste si preto mali dopriať minimálne hodinu hneď po skončení obradu, keď sú všetci ešte čerství, triezvy a v dobrej nálade.

Privitanie hosti_01Pravidlo štvrté: Prijímanie hostí je požieračom času

Nakoniec sa všetci stretnete pri svadobnom stole, tak prečo míňať drahocenný čas, keď ho môžete využiť napríklad na koktailové pohostenie?

Pravidlo piate: Ranné vtáča rosa zmáča

Je ľahšie pár minút počkať na začiatok, ako neskôr naháňať stratený čas. To znamená skorý budíček vo svadobný deň. Ak sa chcete ku kaderníkovi vybrať so svojími družičkami, aj ony budú musieť vstať na "kikiríkanie kohúta". Časovú rezervu neskôr určite oceníte.

Pravidlo šieste: Pravidelná strava, silu dáva

Vieme, že to znie ako od mamičky, ale je to pravda. Kto hladuje, stráca energiu a nemôže sa zabávať lebo myslí na prázdne brucho. Naplánujte si preto ešte pred odchodom z domu kvalitné raňajky. Keď do seba už naozaj nič nedostanete, skúste vypiť aspoň diétny koktail. Pripravte si pohotovostný košík hoci so slanými praclíkmi. Nedrobia sa a dobre absorbujú alkohol. Dajte ho na starosť prvej družicke alebo niekomu zo svadobčanov. Mimochodom, pohárik “na guráž” s prázdnym žalúdkom sa nevypláca. Svadobná opica nikoho nepoteší.

Pravidlo siedme: Náčelníkom je svadobný fotograf

Tento človek vám bude v pätách v podstate až do konca svadobného dňa. Správne informovaný a kvalifikovaný svadobný fotograf dokáže rozprúdiť zábavu, veď je to v jeho najlepšom záujme. Najkrajšie svadobné fotografie sú tie, na ktorých sa všetci tvária prirodzene.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 11.08.2006: admin, Diskusia k článku "Sedem zlatých pravidiel svadobných príprav"rightend