startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
10 tipov ako prežiť prvý tanec

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veľa dvojíc chce tancovať tradičný prvý tanec novomanželov ale väčšina z nich nevie nič o tancovaní. A tak už len pri pomyslení na tanec nastáva panika a stres. Preto Vám prinášame 10 tipov ako týmto starostiam so stresom predísť.
  1. Prvy tanec_04Plánujte dopredu: Plánujete všetko čo sa spája so svadbou, tak prečo nenaplánovať aj prvý tanec? Ideálne je začať trénovať 6 - 12 mesiacov pred svadbou.
  2. Obráťte sa na profesionálov: Pre niekoho to môže byť prekvapujúce ale naučiť sa tancovať je bezbolestný proces. Ak si nemôžete dovoliť súkromné hodiny, poobzerajte sa po nejakých skupinových kurzoch. Alebo si zaobstarajte inštruktážnu videokazetu alebo DVD a učte sa tancovať doma - nemusíte sa trápiť, ak sa vám nepodarí nejaký krok, veď doma sa na vás nebudú pozerať ďalší "žiaci".
  3. Majte viacero alternatív: Ak ešte nie ste rozhodnutí, ktorú pieseň si vyberiete na prvý tanec, prezrite si zoznamy "svadobných - zamilovaných" piesní na internete alebo vo vašej vlastnej zbierke. Zatancujte si na 2 alebo 3 skladby a vyberte si tú, pri tancovaní ktorej sa cítite uvoľnene a príjemne.
  4. Menej je viac: Nemusíte tancovať na celú skladbu. Váš DJ môže skladbu skrátiť a živá kapela môže zahrať skrátenú verziu, alebo jednoducho postupne skladbu stišovať. Lepšie je tancovať 2 minúty a urobiť 5 úžasných pohybov, ako tancovať 5 minút a urobiť 10 zlých.
  5. Rozhodnite sa pre verziu skladby: Ak si vyberiete skladbu, uistite sa, že DJ alebo kapela vedia, ako chcete túto skladbu "počuť". Živá kapela nemusí vedieť zahrať túto skladbu tak, ako ju zaspieval originálny interpret na CD, podľa ktorého ste sa učili tancovať. V takomto prípade je dobré dať kapele originálne CD aby si mohli túto skladbu precvičiť. V prípade, že kapela už má vo svojom repertoári túto skladbu, vypýtajte si od nich ich CD a naučte sa tancovať na ich verzii skladby.
  6. Prvy tanec_05Zamyslite sa nad tým, kde budete tancovať: Ak sa vaša svadba bude konať vonku, budete musieť vytvoriť tanečný parket - bolo by trochu ťažké "robiť otočky" na tráve. V prípade, že tanečný parket v svadobnej sále je menší ako izba, v ktorej ste sa učili tancovať, mali by ste "vymeniť" valčík za niečo iné. Pokúste sa precvičovať tanec v miestnosti, ktorá sa rozmermi aspoň trochu podobá tanečnému parketu.
  7. Zamyslite sa nad tým, čo si oblečiete: Ak budete mať oblečené šaty pripomínajúce morskú pannu, budete vyzerať úžasne, ale budete môcť urobiť iba maličké kroky. Preto myslite na správny výber oblečenia už pri nacvičovaní tanečných krokov.
  8. Nacvičujte prvý tanec akoby to bolo "naostro". Ženích by si mal obliecť sako a svadobnú obuv. Nevesta by si mala obliecť dlhú sukňu a topánky, ktoré bude mať na svadbe (ak tieto topánky ešte nemá alebo ich chce prvýkrát vyskúšať až na svadbe, mala by si obuť také topánky, ktoré sa podobajú aspoň výškou na tie svadobné).
  9. Neočakávajte dokonalosť: Nie ste profesionálny tanečník a preto nikto zo svadobných hostí nebude vedieť, či zlý krok bola chyba alebo naplánovaný pohyb. Ak sa učíte tancovať spolu a urobíte chybu, zastavte, porozprávajte sa o tejto chybe a začnite odznova.
  10. Prejavte sa: Ak nemáte radi skladbu, netancujte na ňu. Ak si nie ste istí tanečným krokom, poproste vášho inštruktora aby vám tento krok ukázal.
Na svadbe sa bude točiť všetko okolo vás. Je to váš deň a váš prvý tanec. Ak ste šťastní a cítite sa príjemne, budete vyzerať nádherne.


line
line

Diskusia


forum 17.08.2006: admin, Diskusia k článku "10 tipov ako prežiť prvý tanec"rightend