Svadba v USA (časť 3.) - Kultúrne pozadie


zaujímavosti
Mnoho ľudí, ktorí sa narodili a vyrastali v Spojených štátoch stále udržuje kúsok svojej histórie a kultúry, ktorú zdedili po svojich predkoch. Som jedna z takýchto ľudí, moji rodičia pochádzajú z Nemecka a Írska, ale ja neovládam jazyk ich pôvodu ani dobre nepoznám ich zvyky. Je tak trochu smutné, že všetky tieto bohaté zvyky upadajú do zabudnutia, ale na druhej strane som hrdá na to, že som Američanka a mám skvelú americkú rodinu.
Prestrety stolMoja mama Gail, moja sestra Libby a ja sme si vytvorili vlastné tradície, predovšetkým čo sa týka rôznych sviatkov, ako napríklad pečenie viac než 25 druhov vianočných koláčov a príprava čerstvého brusnicového šalátu na Ďen vďakyvzdania, kde používame mlynček z 18 storočia, ktorý používala i moja pra-prababka. Tieto tradície sú pre nás veľmi dôležité, lebo nám dávajú jedinečnosť a pocit, že môžeme prežiť sviatky vlastným spôsobom, patriac do jednej veľkej rodiny američanov. Časté stretnutia mojich prarodičov, bratrancov, tiet a strýkov na spoločných oslavách je báječná tradícia, ktorá bude pokračovať a rásť ako rastie naša rodina vďaka svadbám a narodeniam.

Romanova rodina pochádza z Ukrajiny. Jeho otec pochádza z Ukrajiny a jeho matka z Východnej Európy. Roman ako dieťa chodil pravidelne každú sobotu ráno do ukrajinskej školy, takže dokonale píše, čita a hovorí ukrajinsky. Romanova rodina stále udržiava pôvodné tradície, rodný jazyk je pre nich dôležitou súčasťou každého dňa a tiež oslava tradičných sviatkov, kde sú autentické ukrajinské jedlá a zvyky. Vianočná večera je veľkolepá oslava, ktorá zahrňuje 12 rôznych jedál, ktoré znamenajú 12 apoštolov. Jedlá sa pripravujú bez mäsa a mliečnych výrobkov. Prvé jedlo je Kutia (pšenica), ktorá sa podáva s medom. Kutia predstavuje ľudský život a med predstavuje dušu Krista. Boršč, ryba, Koláč a Holubky sú jedny z hlavných jedál, ktoré sa podávajú.

Odhalením rôznych tradícií a kultúr našich rodín, dáva Romanovi a mne možnosť oceniť rozdielnosti našich rodín. Keď založíme spoločnú rodinu, tak dúfame, že spojíme naše kultúry v ktorých sme vyrastali a vytvoríme naše vlastné tradície, ktoré z nich budú vychádzať. Spojením rozdielov naších rodín a poznaním ich jedinečnosti sa naša láska stala hlbšou a získali sme lepšie pochopenie jeden pre druhého. Môj ďalší článok bude o báječnej žene, ktorú som si vybrala za družičku.


Ďalšie články na tému svadba v USA:

Svadba v USA (časť 1.) - ako sme sa spoznali
Svadba v USA (časť 2.) - žiadosť o ruku
Svadba v USA (časť 4.) - moje družičky
Svadba v USA (časť 5.) - plánovanie svadby
Svadba v USA (časť 6.) - svadobné šaty
Svadba v USA (časť 7.) - svadobné zvyky a tradície
Svadba v USA (časť 8.) - náš zoznam