startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
Sona Kozakova
Mario Racek
Hotel Agatka
07.09.2019
mesto


inštitúcia
Odstraňovanie chĺpkov

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Depilácia voskom slúži na dočasné odstránenie chĺpkov aj s korienkom. Na takto ošetrenom mieste chĺpky neporastú 3 - 8 týždňov. Voskom možno depilovať takmer ľubovoľnú časť tela vrátanie obočia, tváre, intímnych partií, nôh, paží a brucha. Existuje viacero spôsobov ako sa zbaviť nechcených chĺpkov.
depilacia voskomDepilácia voskom sa vykonáva nanesením vrstvy voskovej zmesi na kožu a priložením papierového prúžku na takto upravenú oblasť tela. Prúžok sa po chvíli odtrhne v protismere rastu chĺpkov.

Ďalšou možnosťou ako sa s použitím vosku zbaviť nepotrebných chĺpkov je voskovanie za studena. Pri ňom vrstvu vosku necháte uschnúť priamo na tele a po úplnom vychladnutí ju kozmetička odstráni bez použitia textilného prúžku. Tento druhý spôsob je šetrnejší najmä pre ľudí s citlivou pokožkou.

Nové chĺpky na depilovanej pokožke sú tenké a jemné na rozdiel od tých, ktoré dorastajú po holení. Po opakovanej depilácii voskom býva dorastanie chĺpkov zriedkavejšie a v niektorých prípadoch sa môže celkom zastaviť.

Medzi najbežnejšie typy odstraňovania chĺpkov patrí:
  • depilácia obočia,
  • depilácia intímnych miest,
  • depilácia nôh,
  • depilácia ramien a podpazušia,
  • depilácia chrbta,
  • depilácia chodidiel,
  • depilácia hrude,
  • depilácia celého tela.
Väčina miest na tele môže byť bez problémov depilovaná, odstraňovanie chĺpkov by však nikdy nemalo byť aplikované na vnútorné časti nosa, uší a mihalníc. Obzvlášť opatrne by sa malo postupovať pri depilácii intímných miest a bradaviek.

Depilácia by nemala byť vykonávaná na pokožke podráždenej vyrážkami, vredmi, pľuzgiermi alebo úpalom. Niektorí lekári nedoporučujú depiláciu voskom pacientom s cukrovkou a krčovými žilami alebo problémami s krvným obehom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 22.08.2007: admin, Diskusia k článku "Odstraňovanie chĺpkov"rightend