Pár slov o ženíchovi


o svadbe
Ženíchovi sa v rámci svadobných príprav venuje menej pozornosti ako neveste. Dôvodom je možno "kratšia" doba prípravy, možno nenáročnosť zo strany ženícha. V každom prípade vlastná vizáž, rovnako ako návšteva kozmetického salónu, nie je len záležitosťou nevesty, ale rovnako i ženícha.
zenich v oblekuPre dokonalý vzhľad ženícha je potrebný správny výber oblečenia, čistá zdravá pleť, dokonalé oholenie (poprípade primerané zostrihnutie brady), manikúra, perfektný zostrih vlasov, správna vôňa a v neposlednom rade dobrá nálada. Začnime pekne po poriadku.

Oblečenie pre svadobný deň

Či sa vám to páči alebo nie, oblečenie ženícha je závislé od oblečenia nevesty. Teda v preklade do svadobnej reči by sme mohli povedať, že najprv si vyberá šaty nevesta, až potom ženích. V praxi to znamená, že muž dáva vyniknúť žene! Ale i napriek tomu, páni to majú na rozdiel od svojej polovičky trošku ľahšie. Veď práve ona môže s výberom svadobného obleku pomôcť a podľa tradície obdarovať svojho nastávajúceho svadobnou košeľou. To nie je zlé, však?

Zopár rád vhodných pri výbere svadobného obleku:

Od šiat k pleti

Časy, keď na čistenie pleti chodili zásadne ženy, sú dávno preč. I muži pre čistý vzhľad pleti potrebujú občasný peeling a samozrejme kvalitný krém, zodpovedajúci ich typu pleti. Na to by páni nemali zabúdať. Na trhu sú dostupné dokonca séra proti vráskam pre „násťročných“. Takže páni sa môžu nechať rozmaznávať rovnako ako dámy. Svadobný deň je tou najideálnejšou príležitosťou.

Ku krásnemu ženíchovi patrí rovnako i mimoriadne hladká pleť. Kvalitný holiaci strojček v kombinácii s jemným balzamom po holení ocení každá nevesta. A komu sa chcú muži páčiť viac než ženám?

Od pleti k rukám

Starostlivosť o svoje ruky môžete prenechať šikovnej manikérke, alebo sa sami „pohrajte“ so svojími rukami doma - venujte im dostatočnú pozornosť. V každom prípade výsledkom majú byť krásne upravené nechty. Veď práve ruky budu prijímať gratulácie od pozvaných hostí.

pansky oblekOd rúk k vlasom

Vlasy sú korunou krásy nielen u ženy, ale častokrát i u mužov. Perfektný zostrih vlasov je vizitkou každého ženícha. To platí rovnako pre dlhé i krátke vlasy. Vlasy musia byť upravené, možno zafixované gélom, alebo „mokrým efektom“. K vlasom patria i fúzy a kotlety, zodpovedajúce vášmu typu.

Načo staviť nakoniec?

Nakoniec stavte na dobrú kolínsku vodu, alebo parfém, ktorá vás značne charakterizuje. Nič nedráždi ženu viac ako neodolateľná vôňa.

Dobrá vôľa všetko zdolá

Dobrá fyzická kondícia je základom všetkého. Pamätajte na to v dostatočnom časovom predstihu. Vitamíny, kvalitná strava, dostatočný spánok budú zárukou vášho „neodolateľného“ zovňajšku.

A čo popriať na záver?

Milé nevesty, prajem vám tých najkrajších ženíchov.

autor: Bibiána Želisková