Kontaktné šošovky a svadobný make-up


zaujímavosti
Ak pravidelne nosíte kontaktné šošovky a inak to nebude ani vo svadobný deň, ponúkame Vám niekoľko užitočných rád, ako zabrániť tomu, aby sa Vaša optická pomôcka stala zdrojom nepohodlia a nepríjemností uprostred svadobnej oslavy plnej napätia, zhonu ale aj jedinečných spomienok.
kontaktne sosovkyAk to nie je nevyhnutné, nezaspávajte s kontaktnými šošovkami. Cez noc by mali zostať ponorené v dezinfekčnom roztoku vo zvláštnom puzdre. Opomínaním tejto procedúry si môžete poškodiť zrak.

O svoje šošovky by ste sa nemali s nikým deliť. Hoci sa táto rada zdá byť samozrejmosťou, požičiavanie šošoviek patrí k najčastejším príčinám podráždenia očí alebo očnej infekcie.

Ak sa chystáte nosiť šošovky po prvýkrát, nezabudnite sa na ich predpísanie objednať včas, aby ste si na ich nosenie privykli. Obyčajne to trvá 2 mesiace.

Kontaktné šošovky sú mimoriadne citlivé na rôzne zložky kozmetiky. Pred ich aplikáciou si preto vždy dôkladne umyte ruky, očné tiene a linky nanášajte jemne, aby ste nevystrčili alebo nepoškodili šošovky. Používaním make-up-u bez oleja a parfumu a vode odolnej riasenky predídete nežiadúcemu olupovaniu alebo znečisteniu šošoviek.

Nezabúdajte ani na pravidelnú výmenu kozmetiky po skončení dátumu spotreby. Pri očnej riasenke sú to obyčajne 3 mesiace, očné tiene vydržia šesť mesiacov. Pred večerným odličovaním si šošovky vždy vyberte. Pri akomkoľvek opuchu alebo podráždení kontaktujte svojho očného optika.

spracoval: M. P.