Vyberte si svoj svadobný účes podľa typu tváre - 2. časť


svadobné účesy
Aj keď väčšina ľudí si upravuje vlasy podľa toho, čo sa im páči, aj tvar ľudskej tváre napovie veľa o tom, aký účes sa k danej tvári hodí. V tomto článku Vám prinášame ďalšie typy tvárí, ako aj rady, čo by ste mali k danému typu vyskúšať ale aj čomu by ste sa mali vyhnúť.

Stvorcova tvar - mooreŠtvorcová tvár

Výrazne tvarovaná sánka, okrúhla brada a línia vlasov, to sú hlavné charakteristiky štvorcovej tváre.

Vyskúšajte: Krátke, až stredne dlhé účesy, zvlášť s vlnkami a kučerami okolo tváre a špirálovými ofinami s dôrazom na temeno hlavy. Potrebujete zjemniť ostré črty vašej tváre naberanými vlasmi a vlnkami okolo tváre. Vysoký účes na temeni hlavy dodá vašej tvári súmernosť. Ak sú vaše vlasy prikrátke, môžete porozmýšlať aj o príčesku, ktorý primerane zjemní príkre črty vašej tváre.

Vyhýbajte sa: Dlhým a hladkým účesom, ktoré dávajú vyniknúť brade, rovným ofinám a nakrátko zakončeným účesom všeobecne. Hlavne je udržať si účes pod úrovňou sánky, snažiť sa udržať ho bohatý navrchu a všetko dobre dopadne.

Štvorcovou tvárou sa môžu pochváliť nasledujúce hviezdy: Sandra Bulock, Demi Moore, Isabella Rosellini.

Srdiečková tvár

Srdieckova tvar - schifferTento typ tváre je široký na sluchách a v línii vlasov a smerom k jemnej brade sa zužuje.

Vyskúšajte: Účesy siahajúce po bradu a nižšie, všetky účesy s „cestičkou“ a orientáciou do tváre a vlnovitými ofinami. K tomuto typu tváre sa tiež veľmi dobre hodia krátke účesy do brady, ktoré dávajú vašej tvári vyvážený výzor a pridávajú objem tam, kde ho potrebujete. Pristanú vám aj kratšie účesy, ale ak je vaša tvár ostro vykrajovaná, mali by ste vyberať účesy s dôkazom na zátylok.

Vyhýbajte sa: Krátkym účesom s dôrazom na hornú časť tváre, vysokým strihom na temene hlavy, aj ťažkým ulízaným účesom. Príliš vysoké účesy robia vašu tvár dlhšiu a bradu užšiu. Nepodceňujte krásne lícne kosti, ktoré vám vaša tvár ponúka!

Srdiečkovou tvárou sa môžu pochváliť hviezdy: Michelle Pfeiffer, Ashley Judd, Jennifer Love Hewitt, Claudia Schiffer, Juliette Binoche, Lisa Kudrow, Naomi Campbell.

Trojuholníková tvár

Je pravým opakom srdiečkovej tváre... s dominantnou líniou čeľuste, zužujúcou sa v oblasti lacných kosti a slúch.

Vyskúšajte: Kratšie účesy s vyváženou líniou čeľuste. Účesy zvýrazňujúce sluchy, skracované pri sánke. Pristanú vám vykrajované účesy aj krátke a dlhé vlny. Na dosiahnutie plného účesu potrebujete viacvrstvový účes. Skúste nosiť vlasy za ušami a dajte vyniknúť očiam a zároveň pridať účesu na objeme.

Vyhýbajte sa: Dlhým účesom, ktoré nechávajú vyniknúť líniu brady a vyhýbajte sa vysokým účesom. Ak už chcete nosiť dlhé vlasy, mali by byť sústredené na zátylku.

Trojuholníkovou tvárou sa môže pochváliť napríklad Kathy Ireland.

Diamantova tvar - LorenDiamantová tvár

Tento typ tváre je kombináciou srdiečkového a výrazne oválneho tvaru. Je najširší v lícach a rovnako užší v čele a v oblasti sánky.

Vyskúšajte: Vaša tvár je súmerná a veľmi atraktívna. Môžete si vyberať zo širokého spektra účesov a každý z nich vám pristane. K vašej tvári sa hodia aj krátke účesy s ťažiskom na zátylku, tie dajú vyniknúť vaším lícnym kostiam a jemnej brade.

Vyhýbajte sa: Vo výbere svojho účesu sa naozaj nemusíte obmedzovať, ale nemali by ste si vyberať účesy padajúce do tváre, zbytočne zakrývajú to, za čo sa vôbec nemusíte hanbiť.

Diamantovou tvárou sa môžu pochváliť hviezdy ako Katherine Hepburn, Linda Evangelista, Sophia Loren.

autor: M. P.

Vyberte si svoj svadobný účes podľa typu tváre - 1. časť