Veštba ako cesta k nachádzaniu odpovedí


zaujímavosti
Niekedy sa životná cesta zamotá tak, že človek je odkázaný na pomoc a riešenie ostatných. Vtedy siaha po rôznych dostupných prostriedkoch, akým je napr. veštenie, vykladanie kariet, či vypracovanie životnej cesty.
vestenieŽivot je zhoda náhod. Aspoň tak sa nám to na prvý pohľad javí. Alebo je za tými náhodami, ktoré do seba zapadajú, ukrytá naša budúcnosť? Budúcnosť je tajomstvo, ktoré je pred mnohými z nás ukryté. Avšak nakuknúť pod rúško budúcnosti je nástraha, ktorá nie vždy prináša požadované ovocie.

Nechal som si veštiť

Počuť to, čo nás čaká, nie je vôbec jednoduché. Možno prísť k veštcovi s úmyslom rozuzlenia situácie, ale i preto, lebo sme zvedaví čo nám budúcnosť prinesie. Avšak pozor! Veštenie okrem toho, že prináša cestu „poznania“ vlastnej budúcnosti, prináša i mnohé úskalia. Ak človek nie je pripravený počuť pravdu, zanechá v ňom „posolstvo vyrieknutého“ nemalé ujmy. Podvedomie príjme informácie, ktoré má problém dlhý čas spracovať. Niekedy ich nespracuje vôbec, zvlášť ak ide o informácie záporného charakteru.

Správny veštec nikdy neponúka jednu cestu

Umenie veštenia (bez ohľadu na spôsob veštenia) spočíva v tom, že človek „vykladajúci“ budúcnosť predostrie klientovi viacero možností. Pri veštení musí byť zachované „tajomstvo“ viacerých ciest. Ide o voľbu slobodnej vôle. Ak je predostretá jediná cesta, klient stráca súdnosť nad inými možnými alternatívami voľby, či rozhodovania. Jeho podvedomie príjme počuté a to ho naviguje na cestu, ktorá mu bola prostredníctvom veštenia ponúknutá. Pasívne sa poddá „vyrieknutému“ bez pričinenia sa o zmenu.

Vždy máme viacero ciest

Nech by sa nám dialo čokoľvek, vždy máme „možnosť výberu“. Nie vždy si to však uvedomujeme. To, čo sa nám javí z hľadiska zachovania princípu ako nemenné, stráca na váhe vtedy, ak pripustíme možnosť zmeny. Tvoríme a rozhodujeme. Teda meníme svojím konaním a rozhodovaním.

Nebojme sa chcieť

Nebojme sa chcieť a v dôsledku toho rozhodovať. Ísť si za tým, čo prináleží potrebám ľudského srdca. Láska a šťastie predsa vychádza z prirodzených potrieb človeka. A že príde situácia, s ktorou si z času na čas nevieme rady? Vtedy využijme pomoc napr. renomovaných veštcov a veštkýň (nedovoľme veštiť hocikomu), ktorí nám pomôžu poodhaliť dvere k sebe samému.

autor: Bibiána Želisková