Ako vyzdobiť svadobný baldachýn


výzdoba
Ak ste sa rozhodli, že pri svojom svadobnom obrade si poviete Vaše spoločné "áno" pod svadobným oblúkom, ponúkame vám niekoľko tipov na jeho výzdobu. Veď miesto, na ktorom to čarovné slovo vyslovíte, musí byť niečím výnimočné.
baldachyn_tsp93244200Výzdoba svadobného oblúka, stanu, či altánku sa na prvý pohľad môže zdať jednoduchou záležitosťou, ale keď nakoniec stojíte pred holou kovovou či drevenou konštrukciou, akosi vám vyprchajú nápady.

Balónový oblúk

Zaujímavá alternatíva k tradičným dreveným a plechovým oblúkom. Odhodlaná nevesta so záľubou v adrenalínových športoch si môže dokonca aj na Slovensku nechať podobný baldachýn postaviť. Len nezabúdajte, že héliom plnené balóny majú životnosť len niekoľko hodín.

Klasický oblúk

Hladnú kostru kovového, či dreveného oblúka obmotajte priehľadnou látkou (tyl, organtín) doplnenou veľkou mašľou a vencom z viniča alebo brečtanu alebo kvetinového, či imelového polmandru. Kreatívnejšie typy dokážu naaranžovať svadobný oblúk v niekoľkých poschodiach, hoci aj pomocou hodvábnych kvetov.

Gotický oblúk

Je to jednoduchá tmavá klenba s ostrým vrcholom. Obyčajne sa príliš nedozdobuje okrem suchého viniča, ktorý mu dodá desivý nádych a samozrejme neodmysliteľnej svadobnej rekvizity - kvetinovej gule.

Baldachyn_02Kvetinový oblúk

Tento typ svadobného oblúka býva od vrchu až hore pokrytý kvetmi. Podobne ako sochy v niektorých kostoloch. Zeleň rovnako ako kvety ako keby plávali vo vzuchu s dôrazom na vrchnú časť konštrukcie. Kvetinový oblúk je rozhodne práca pre profesionála. Veľkolepé dielo za príslušnú cenu.

Stromový oblúk

Dajte svojmu svadobnému oblúku netradičnú podobu pomocou mladých konárov z jabloní, vrby alebo smreka doplneného vencom z brečtana alebo paprade.

Tropický oblúk

Tento druh oblúka je inśpirovaný tropickým podnebím a exotickej svadbe dodá atmosféru nespútanej prírody.

autor: M. P.