Kvetinová výzdoba pre jarnú a letnú svadbu


svadobné kytice
Plánujete svadbu na jar alebo v lete? V nasledujúcom článku vám prezradíme aká kvetinová výzdoba bude „in“ v nasledujúcej svadobnej sezóne. Výber tej správnej kvetinovej výzoby nie je totiž vždy taký jednoduchý ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.
Kytica-odhodenieJarné kvety by mali sviežimi farbami a vôňou navodzovať pocit sviežosti. Medzi vhodné kvety do jarnej, či letnej kytice preto patria hortenzie, hyacinty a narcisy. Na zahodenie nie sú ani tulipány, ktoré sú dnes za rozumnú cenu dostupné vo viacerých farbách a tvaroch. Tulipány dodajú svadobnej kytici moderný vzhľad ale ako kvet nie je príliš odolný voči teplu.

Svetložlté kvety s ľaliami sú taktiež vhodnou jarnou kombináciou do kvetinovej výzdoby, či kytice. K pravým poslom jari patria prvosienky a fialky, ktoré taktiež môžeme zahrnúť do kvetinovej výzdoby svadobného stola. Existuje veľa črepníkových kvetov, ktoré sa na tento účel vynikajúco hodia: africké fialky, zvončeky či horce.

Kvet kaly patrí vďaka svojim jemným a zároveň pevným krivkám k stáliciam medzi svadobnými kvetmi. Vďaka svojej dlhej prehnutej stonke si ju mnohé nevesty vyberajú ako hlavný kvet pre svadobné oslavy s motívom.

Jar, to je čas, kedy sa prebúdza celá príroda a s ňou aj bohatstvo čeľade kvetinovej ríše. Kamélie, rododendróny a magnólie. Kvety v puku sú ozdobou každej nevesty, či už si vyberiete malé pupene vo svetlých farbách alebo väčšie v tmavých odtieňoch. Aj keď sú nerozvinuté pupene na pohľad krehké, sú odolné a veľa vydržia. Nerozvinuté pupene kvetov sa často objavujú v dekoráciách so saténovými a hodvábnymi doplnkami.

exoticka svadba_01Letné kvety majú podobné vlastnosti ako jarne, aj keď ich vôňa je výraznejšia a farba sýtejšia. Slnečné letné počasie ponúka svadby chtivým párom možnosť povedať si svoje „áno“ pod šírym nebom. Pre takúto svadbu je tiež dôležité vybrať správnu kvetinovú výzdobu pre danú príležitosť a miesto. Letné obdobie ponúka rôzne druhy ružových a slonovinovo bielych kvetov a orgovánov s prenikavou vôňou.

Vôňa zohráva pri výbere letnej kvetinovej výroby rozhodujúcu rolu. Pri výbere výzdoby svadobného stola by ste sa rozhodne mali vyhnúť príliš intenzívnym vôňam, ktoré by mohli niektorým z pozvaných hostí prekážať v plnom vychutnávaní svadobného jedla.

Pri odhadovaní množstva kvetov potrebného na svadobnú výzdobu by ste nemali zabúdať ani na možnosť, že budete chcieť trochu zo svadobných kvetov použiť aj na ozdobenie svadobnej torty, alebo ako dekoráciu na darčeky pre pozvaných hostí, alebo ako aj pierko, či iný doplnok šiat svadobčanov.

Nech už sa rozhodnete pre svadbu v ktoromkoľvek ročnom období, rozhodne by ste nemali podceňovať dôležitosť vhodnej kvetinovej výzdoby. Ak si nedokážete vybrať sama, skúste poprosiť o radu niekoho skúsenejšieho, prípadne profesionálov vo svojom okolí.

autor: M. P.