Kde sa vzali svadobné dary pre hostí?


zaujímavosti
Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, prečo je v niektorých krajinách zvykom dávať svadobným hosťom pri svadobnej hostine drobné pozornosti? Táto svadobná tradícia sa zrodila pred stáročiami v Taliansku. Obľúbeným tunajším darom bolo päť v cukre obaľovaných mandlí.
Svadobny dar_01Jedna pre zdravie, ďalšie pre bohatstvo, šťastie, dlhý život, šťastie a plodnosť. Ako všetci vieme, číslo päť je nedeliteľné a tak je aj v tomto prípade jeho úlohou udržať všetky uvedené želania „pod spoločnou strechou“.

Látky, kvety, srdiečka, krabičky v tvare plyšových cylindrov, salónky či farba alebo materiál svadobného obleku majú za cieľ vytvoriť dokonalý súzvuk obalu a obsahu s vybraným svadobným motívom. Pozornosti pre svadobných hostí sú dokonalou príležitosťou, ako ozvláštniť svadobnú výzdobu a zároveň sa o svoje šťastie podeliť s ostatnými. Na rozdávanie pozorností pre hostí môžete využiť aj najmladšie družičky, či nosičov prsteňov.

Pri výbere obalu pre svadobné pozornosti by ste mali zohľadniť materiál a farbu svadobných šiat budúcej nevesty, kvetinovú výzdobu miestnosti a oblečenie svadobčanov. Skúste si pre inšpiráciu pri svadobnom plánovaní odložiť kúsok látky z každého odevu, ktorý bude na vašej svadbe.

Načasovanie odovzdávania pre svadobných hostí je tiež rozhodujúce. Najlepšie je počkať kým dostanete odpoveď na rozposlané pozvánky, tak budete vedieť presný počet, potom sa môžete rozhodnúť pre druh pozornosti (niečo len pre dámy, alebo niečo pre deti).

autor: M. P.