Čelenka k svadobným šatám


svadobné šaty
Svadobné čelenky existujú v rôznych druhoch, farbách a veľkostiach, od jednoduchých hrebeňov na zachytenie závoja, cez bohato zdobené až k najhonosnejšiemu typu čelenky, ktorým je svadobná tiara. Výber tej najvhodnejšej závisí najčastejšie na strihu a materiáli svadobných šiat a type svadobnej oslavy.
Závoj_02V každom lepšom svadobnom salóne vedia k šatám podľa vášho výberu ponúknuť niekoľko typov čeleniek, prípadne nájsť nejakú na objednávku k obzvlášť komplikovaným farbám alebo vzorom.

Závoj

Závoje sa vzájomne odlišujú dĺžkou a všeobecne platí, čím dlhší závoj, tým formálnejšia svadobná oslava. Aj keď sa mnohé nevesty rozhodnú nenosiť závoj, v každom prípade je svadba jednou z mála ak nie jedinou príležitosťou, kedy túto možnosť máte.

Ostatné typy čelenky

Svadobný diadém - jemný vzdušný z kryštálu alebo polodrahokamov perál či iných blýskavých šperkov je svadobná korunka tajným snom každej nevesty. Tieto čelenky aspoň na malú chvíľu robia z nevesty rozprávkovú princeznú a niektoré z nich sa dajú dokonca aj upraviť na náhrdelníky.

Šperky do vlasov – drobné kamienky na ihlici alebo v sponke, ktoré sa dajú uchytiť priamo do vlasov, na sieťku alebo baretku. Sú všestranným a príťažlivým módnym doplnkom.

Jednoduché čelenky – široké, úzke, saténové, perleťové alebo vykladané drahokamami, vhodne doplnia šatník každej nevesty.

TiaraKvetinové vence - obruče z kvetinových lupienkov. Veľmi romantická možnosť ako ozvláštniť každú nevestu.

Hrebene – obyčajne nosené zboku alebo vzadu či pri šiji, môžu byť ozdobené čerstvými kvetmi, perleťou, flitrami alebo stužkou.

Baretky – v kombinácii so závojom môžu byť nevtieravým a zároveň elegantným doplnkom niektorých typov svadobných šiat.

Tipy k noseniu čelenky

Keď sa rozhodnete pre nosenie závoja či už samostatne alebo v kombinácii s hrebeňom či baretkou, dajte prednosť takému závoju, ktorý môžete po obrade odložiť. Závoje sa totiž pri rôznych príležitostiach radi zamotávajú.

Svoj závoj alebo čelenku si vyskúšajte nosiť nejaký čas pred svadbou, aby ste včas odchytili prípadné nedostatky.

Presvedčte sa, že Vám čelenka vhodne dopĺňa tvár a nepôsobí pritom rušivo. Nízkym nevestám by mohol byť závoj skôr na škodu.

autor: M. P.