Som pekná?


zaujímavosti
Mnoho žien si dáva túto otázku. Niektoré sa nad ňou zamýšľajú len pár dní, iné celý život. Čo robiť, aby sme svetu ukázali aké naozaj sme?
zena_02Je zjavné, že pekné ženy boli stále pri moci. Ženský pôvab dokázal robiť s mužmi divy. Ale boli tieto ženy so sebou naozaj spokojné? Neraz sa stáva, že i modelky svetového kalibru bojujú s čímsi, čo vytvára ich sebahodnotu. Aká by mala žena naozaj byť, aby bola krásna?

Na ženskú krásu sa dávno zabudlo. Aspoň tak sa to javí na prvý pohľad. Byť ženou už nie je v móde. Byť krásnou ženou je však trendy. A tak byť ženou je vízia, ktorú je potrebné uskutočniť v každom veku, v každom čase.

Byť sama sebou

Je prirodzené, že vzťah k sebe utvára vzťah k ostatným. Ako pristupujeme k sebe, tak dávame príležitosť k tomu, aby nás iní uctievali alebo dehonestovali. Čo si vyberieme?

Vyberám si seba

A som tu. Taká aká som, nespútaná, divoká, rozšafná s dušou dieťaťa a silou ženy. Len tá robí ženu osobnosťou. So silou však treba vedieť narábať. Rovnako ako ženou sa treba narodiť. Alebo zrodiť?

V čom spočíva ženské čaro?

...úsmev, podmanivý pohľad, sila priťahujúca pohľady, dotyk ženského tela, prezlečeného v šelmu, vílu, obeť, zjav. Žena je vtedy krásna, ak cíti, že robí radosť nielen sebe, ale i ostatným. Prichádza, aby nachádzala, nachádza, aby dávala. Žena veľa zmôže. Ak chce. A chcieť je jej prirodzená vlastnosť. Tak teda chcem...

Chcem sa smiať

Ak si žena zaumieni, že sa chce smiať, tak sa smeje. Smeje sa v náručí muža, milenca, manžela. Najprv sa však musí usmiať na seba. Ináč ten úsmev odíde skôr, než prišiel. Ako ruža, ktorú spálil prvý mráz.

Ak si žena povie, že je pekná, nevraví z nej pochabosť. Jej zmysly sú neklamným dôkazom toho, že je pri plnom vedomí. A ak si povie, že sa naučí žiť, vydá sa na cestu, ktorá je plná strastí. Ale na jej konci stojí vytúžená odmena s nápisom „ŽENA“.

autor: Bibiána Želisková