Svadobné hry II


svadobné zvyky
Ďalšie nápady na svadobné hry, ktorými môžete zabaviť pozvaných svadobných hostí.

krajanie-svadobnej-torty_tsp56386008Gazdovský prípitok

Starejší postaví mladomanželov na stoličky (stoličky sú otočené chrbtom k sebe). Mladomanželia sa majú pobozkať. Starejší začne spievať pesničku „aká je to pekná ruža, keď pobozká žena muža....“. Vtedy si majú mladomanželia dať pusu. Vtip je v tom, že žena musí pobozkať muža, nie opačne. Trochu sa okolo toho vtipkuje. Potom si prekríženými rukami pripijú.

Alebo si mladomanželia sadnú na stoličky, siláci ich zdvihnú na stoličkách, spieva sa pesnička a oni si pripijú.

Balónikový tanec

Tancuje sa po pároch. Na ženskú nohu sa uviaže balónik. Chlapi majú za úlohu pošľapať balón okolo tancujúcim párom ale zároveň tancovať so svojou partnerkou. Partnerka ten ich balónik musí uchrániť. Víťazný pár dostane malú odmenu alebo sólo s mladomanželmi.

Pripíjanie si podľa mesiacov narodenia

Starejší vyhlási nejaký mesiac, trebárs marec. Na parket prídu s pohárikom všetci narodení v marci. Zaspievajú si spoločne nejakú pesničku, pripijú na zdravie. A takto sa striedajú ďalšie mesiace, až kým to má zmysel a zábavu.

Zhodnosť a súlad manželského života

Do stredu parketu si sadnú na dve stoličky mladomanželia. Žena si nechá jednu svoju topánku a jednu manželovu. Taktiež manžel má jednu svoju a jednu manželkinu. Starejší im dáva otázky hospodárenia v domácnosti, napr. „kto bude doma umývať okná“. Keďže sú obrátení k sebe chrbtom, nevidia akú topánku zdvihne ten druhý. Keď zdvihnú obaja rovnakú, tak majú bod. Potom trebárs: „kto bude chodiť na bežný nákup potravín?“, "kto bude platiť účty?" apod.

Redakcia by sa chcela poďakovať Majke Dadajovej za zaslanie zoznamu hier


Ďalšie tipy na svadobné hry:

Svadobné hry I