Vyberáme spoločné bývanie


po svadbe
Populárny manželský konzultant tvrdí, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Dokážu sa dve, natoľko rozdielne bytosti, dohodnúť pri výbere spoločného bývania? Ženy a muži sa pozerajú na výber rodinného domu z diametrálne odlišných uhlov. Ich tajomstvo sa pokúsime poodhaliť práve dnes.
feng-suej v izbePri výbere nového domu si ženy všímajú drobnosti ako je farba stien v spálni, koberec, vyhovujúci potencionálnej obývačke, či fakt, ako sa konkrétny dom „prihovorí“ prvej návšteve. V neposlednom rade je pre každú domácu gazdinku smerodajné, ako sa bude cítiť vo svojej kuchyni.

Mužov predovšetkým zaujíma, ako sa v pracovni či obývačke budú „ niesť“ tóny domáceho kina alebo hi-fi zostavy, aká je viditeľnosť televíznej obrazovky z obľúbenej pohovky, alebo fakt, či v garáži bude dostatok miesta pre štvornohého miláčika.

Aby natoľko odlišné pohľady našli spoločnú reč, mali by sa snúbenci ešte skôr ako navštívia realitnú kanceláriu dohodnúť na veciach, ktoré sú pre oboch dôležité. Najdôležitejším kritériom je samozrejme cena, ďalej dostupnosť obchodov, pracoviska, školy a zdravotníckych zariadení.

Dôležitým faktorom pri kúpe nehnuteľnosti je dostupnosť najrôznejších úverov. Akékoľvek nezhody, ktoré nastanú pri prehliadke konkrétnej nehnuteľnosti, by mali snúbenci alebo manželia riešiť v súkromí.

Skôr ako sa definitívne rozhodnete pre kúpu domu alebo bytu, zvážte všetky plusy a mínusy. Mnohokrát sú to práve ženy, ktoré postrehnú detaily, unikajúce „hlave tvorstva". V každom prípade buďte trpezliví a nechajte si vypracovať viacero ponúk. Zaujímajte sa tiež o predchádzajúceho majiteľa nehnuteľnosti a potrebné fakty si overte na katastri, ktorý je v dnešnej dobe dostupný i na internete.

spracoval: M. P.