Odborná pomoc: Svadobní konzultanti verzus svadobní plánovači


harmonogram
Príprava svadby dokáže zabrať množstvo času. Skôr ako sa rozhodnete využiť služby profesionálneho svadobného konzultanta, alebo plánovača, rozmyslite si aké služby od neho vyžadujete. V tomto článku nájdete typické ponuky obidvoch strán a rozdiely medzi nimi.

Svadobny konzultantSvadobní plánovači

Sú známi tiež ako svadobní koordinátori, alebo svadobní konzultanti a ich jedinou starosťou je kompletná starostlivosť o každý aspekt svadby vašich snov.

O službách svadobného koordinátora uvažujte v prípade, že: Veľa svadobných konzultantov ponúka komplexný rad služieb, akými sú: Za svoje služby si títo profesionáli nechávajú zaplatiť obyčajne 10 % z celkovej ceny svadby.

PoradenstvoSvadobní projektanti

Pokiaľ ste nováčikom v oblasti svadobných príprav a potrebujete poradiť ako by ste mohli realizovať svoju predstavu o budúcej svadbe ale všetko ostatné chcete mať vo vlastných rukách, môžete využiť služby svadobného projektanta, ktoré zahŕňajú:

Svadobný konzultant

V prípade, že máte pocit, že svadobné prípravy zvládnete ale predsa máte radi istotu vo veciach, ktoré vám nie sú blízke, môžete sa obrátiť na svadobného konzultanta, ktorého služby niekedy dokážu sprostredkovať aj majitelia podnikov poskytujúcich svadobný servis. Do ponuky typického svadobného konzultanta patrí: Je dôležité vedieť, že ceny za konzultácie so svadobnými prípravami sa líšia prípad od prípadu. Preto skôr ako požiadate o podobné služby, zistite cenu za čas strávený s konkrétnym poskytovateľom. Keď sa rozhodnete pre konkrétne služby, nezabudnite uzavrieť písomnú dohodu s podrobnosťami o poskytnutí vybraných služieb.

autor: M. P.