Svadobné fotografie


foto-video
Svadobné fotografie sú peknou spomienkou na krásny, ale zároveň aj dôležitý okamih života. Určite každá nevesta chce na týchto fotografiách vyzerať čo najlepšie. Aj keď sa zverí do rúk profesionálneho fotografa, určitým spôsobom mu môže k dobrému záberu dopomôcť aj sama.

FotografČas

Vyhraďte si čas pre svadobný mejkap aj pre fotografa. Správna nevesta by mala mať účes aj mejkap hotové aspoň 45 minút pre plánovaným odchodom k fotografovi. Medzi najčastejšie komplikácie, s ktorými sa profesionálni fotografi stretávajú vo viac ako polovici prípadov keď sú objednaní na fotenie v dome nevesty, patrí nepripravená nevesta.

Závoje

Ak budete mať závoj, pripomeňte kaderníkovi, že si želáte spevniť miesto kde sa závoj hrebeňom pripája na účes. Znížite tým pravdepodobnosť, že sa závoj uvoľní a nakoniec odpadne. Rovnako si závoj nenechávajte nasadiť príliš dopredu, prekážal by vám.

Mejkap

Mejkap pre fotografa by mal byť neutrálny a nie príliš silný. Pokiaľ normálne nenosievate vyčesané vlasy vyčesané nahor, nemali by ste ich takto mať ani na svadobných fotkách.

Nevestám a rovnako všetkým ženským príslušníčkam svadobnej družiny je užitočné pripomenúť, že príliš tmavý rúž na fotografiách stenčuje pery, čo by určite nevyzeralo príťažlivo.

Ženích a družbovia

Ani na pánov netreba zabúdať. Ak sa chcú dať ostrihať, mali by tak urobiť aspoň 2 týždne pred plánovaných fotením. „Čerstvý strih“ na fotkách nevyzerá práve najatraktívnejšie. Pri oblekoch z požičovne treba dávať pozor na vhodný strih goliera a správnu dĺžku nohavíc.

Nálada

Svadobný deň by mal patriť medzi naše najšťastnejšie dni. Nenechajte si ho pokaziť, ak niečo nevyjde celkom tak, ako ste chceli. Ani malé meškanie svadobného auta nemusí byť dôvodom na zamračenú tvár. Nenechajte si triviálnosťami pokaziť trvalú pamiatku na najdôležitejší deň v živote.

Nevesta u fotografaNevesta pred objektívom

Snažte sa nájsť také miesto v dome, ktoré má dostatok prirodzeného svetla, čo každý fotograf len uvíta. Na stoličke, či posteli by mal byť biely alebo jednofarebný poťah, ktorý na fotkách najlepšie vynikne.

Šaty

Stopy po ramienkach (ak sa rozhodnete pre svadobné šaty bez ramienok) tiež svadobným fotkám ani neveste na kráse nepridajú. Rovnako to platí aj pre družičky. Skúste sa preto včas rovnomerne opáliť alebo navštívte solárium aspoň 6 mesiacov pred termínom fotenia.

Svadobný obrad

Ešte pred obradom sa presvedčte, že žiadny zo svadobčanov ani rodinných príslušníkov nemá pri sebe žiadne drobnosti v igelitovom vrecku. Nie je nič horšie ako veľký nápis „JEDNOTA“ na svadobných fotkách.

Snažte sa zabrániť tomu, aby pri vstupe a odchode z kostola stáli fotografovi „v obraze“ svadobčania a pozvaní hostia.

Svadobná kytica

Trocha zeleného vo svadobnej kytici nikdy nie je na škodu. Biele kvety na bielych šatách nerobia skoro žiadny kontrast a tým uberajú fotografiám na kráse.

autor: M. P.