Mýty a legendy o svadobných koordinátoroch


zaujímavosti
Aj keď mýty len málokedy odradia budúcich manželov od využitia profesionálnej pomoci so svadobnými prípravami, aj v tejto oblasti sa nájde veľa nepodložených poloprávd a mýtov, ktoré vrhajú na túto oblasť podnikania nepriaznivé svetlo. V dnešnom článku sa preto pokúsime uviesť na pravú mieru aspoň niekoľko najbežnejších mylných predstáv o svadobných koordinátoroch.

svadobny koordinatorSvadobný konzultanti sú príliš drahí a ich
služby si môžu dovoliť len bohatí a slávni


Väčšina z toho, čo sa bežný človek dozvie o svadobných koordinátoroch, pochádza z romantických filmov, prípadne z reklamy v časopisoch. Svadby hviezd strieborného plátna dvíhajú sledovanosť a čítanosť, ale bežný človek sa s nimi stretne len málokedy. Miestny svadobný koordinátor dobre pozná svoj región a možnosti svojich klientov.

Môj dodávateľ stravy je zároveň aj svadobným
koordinátorom, prečo to nevyužiť?


Hlavnou úlohou dodávateľa stravy je zabezpečiť bohatý svadobný stôl, rovnako ako dobrý kvetinár má na starosti výzdobu miesta svadobného obradu. Ak si chce ľubovoľný špecifický dodávateľ svoju úlohu splniť zodpovedne, na ostatné mu ani pri najlepšej vôli nezostáva veľa času.

Prečo by mal moju svadbu plánovať niekto iný,
veď cudzí človek vôbec nepozná môj vkus


Každý zodpovedný svadobný koordinátor venuje dostatočný čas správnemu pochopeniu predstavy a želania svojich klientov. Na základe predstavy o svadobnom dni a možnosti svadobného rozpočtu vytvorí ponuku služieb.

Dostávajú svadobní dodávatelia provízie od klientov?


Spravidla nie. Hlavným cieľom profesionálneho svadobného koordinátora je poskytnúť svojim klientom čo najširší výber služieb podľa zadaných kritérií. O odmeňovanie svadobných dodávateľov vo svojom portfóliu sa spravidla stará svadobný koordinátor.

Svojich dodávateľov si predsa
môžem vyhľadať v zlatých stránkach


To je síce pravda, ale v zlatých stránkach zväčša nenájdete nič o ich pracovnom štýle, cenovom rozpätí, dostupnosti, alebo ich obchodnej povesti. Svadobný doddávatelia služieb sú dlhodobo preverovaní a výberaní s ohľadom na možnosti konkrétneho klienta.

So svadobnými prípravami mi pomôže mama,
prečo si najímať niekoho ďalšieho?


To, že vyhľadáte pomoc u svadobného koordinátora vôbec nebráni vašej mame, aby vám so svadobnými prípravami pomáhala. Svadobný koordinátor vám pomôže vaše želanie zrealizovať a v prípade komplikácií nájsť efektívne a rýchle riešenie.

autor: M. P.