Rozlúčka so slobodou v zamestnaní


o svadbe
Pokiaľ nemáte dôvod svadbu tajiť, považujte za slušnosť chystanú zmenu oznámiť i svojim kolegom v práci. Rozpošlite oznámenia na jednotlivé oddelenia, alebo im to oznámte osobne. Keď sa kolegovia o svadbe dozvedia, budú si nárokovať rozlúčku so slobodou spolu s vami.

rozlucka so slobodouKolegovia sú viac ako rodina

Vraví sa, že kolegovia sú viac ako rodina. No povedzte, koľko času trávite v práci? Podstatne viac ako doma, vrátane noci. A tak ste s prácou zžití, o to viac s ľuďmi, s ktorými zdieľate jednu kanceláriu, alebo výrobnú halu v podniku.

Príležitosť na oslavu

Ak sa čosi udeje, slávi celá firma. Či ide o krst, narodeniny, meniny, alebo o svadbu - to všetko je verejná záležitosť, ktorú treba patrične osláviť. Potajomky chystané prekvapenia, darčeky, alebo malý neškodný žartík – na to kolegovia nikdy nezabúdajú. No povedzte, mohli by ste si odpustiť rozlúčku „s priateľmi“ takéhoto kalibru? V žiadnom prípade nie. Veď nikto by neochutnal svadobné koláčiky a nepreveril zásoby alkoholu tak ako oni.

Poďme na to

Dohodnite si s kolegami termín „akcie“. S návrhom termínu i miesta však príďte vy(nezabudnite na dostatočný časový predstih, aby ste sa do svadby stihli poriadne vyspať!). Nebolo by najrozumnejšie dostať sa do situácie, ktorá sa ťažko odmieta. Či pôjde o „sólo“ pánsku alebo dámsku jazdu, je výlučne na vás. Vopred si však ujasnite s kým chcete sláviť, v akom rozsahu a podľa toho sa zariaďte. Rozlišujte vzťahy medzi kolegami a priateľmi. Ak ide o „nezlučiteľnosť“ jedných s druhými, je potrebné oslavu robiť na dvakrát. Nazvať si ju môžete akokoľvek chcete. Či to bude pánska jazda, alebo rozlúčka so slobodou, na tom až tak nezáleží. V každom prípade, poriadne to oslávte. A nezabudnite, že kolegovia vedia nachystať nejedno prekvapenie. Veľa zábavy.

autor: Bibiána Želisková