Ako oznámiť zásnuby deťom


zásnuby
V prípade, že sa budúci snúbenci rozhodli pre vstup do manželstva s deťmi z predchádzajúceho vzťahu, čaká ich často neľahká úloha - povedať o blížiacej sa svadbe deťom. Často sa práve ony o tom dozvedia ako prví.
dvojica_02Toto veľkorysé gesto je pre deti dôležitým signálom, že sú pre vás tým najdôležitejším človekom na svete. Bolo by veľkou chybou, keby ste svoje zasnúbenie pred deťmi tajili hoci s dobrými úmyslami. Možno ste sa pre dočasné mlčanie rozhodli preto, lebo by ich takáto novina nepríjemne zaskočila. Keď sa o vašich zásnubách dozvedia od iného člena rodiny, môžu to oprávnene chápať ako zradu. Deti zo zmiešaných rodín sa často obávajú, že sa kvôli novej známosti svojho rodiča dostanú „na druhú koľaj“.

Niekoľko rád, ktoré by vám mali uľahčiť oznámenie zásnub deťom: Nie je nič výnimočné, ak oznámenie o zásnubách deti spočiatku zaskočí. Rozhodujúca životná zmena je nie len pre deti proces, ktorý si vyžaduje dostatok času a trpezlivosti. Je dôležité, aby deti vedeli, že ste vždy ochotní rozprávať sa s nimi a odpovedať na ich otázky.

spracoval: M. P.