Slávnostný obed pre družičky


zaujímavosti
Možno sa vám natíska otázka: Nie je to len iná „rozlúčka so slobodou?“ Nie. Obed pre družičky je spoločenská udalosť, ktorú pripravuje nevesta pre družičky ako prejav vďačnosti za pomoc so svadobnými prípravami.
Druzicky_03Aj keď táto svadobná oslava nie je povinná, určite poteší všetkých, ktorí venovali nemálo osobného času a peňazí na to, aby sa svadba čo najviac približovala vašim predstavám.

Obed pre nevesty môže byť taký elegantný, alebo formálny, aký si len nevesta bude priať. Napriek tomu by sme v tomto článku chceli zhrnúť podstatné časti tejto predsvadobnej oslavy.

Kedy oslavu organizovať

Dátum konania slávnostného obeda pre družičky v podstate závisí od toho, či prídu nevestine družičky na svadbu zďaleka, alebo len z rodného mesta. V druhom prípade sa slavnostný obed usporadúva týždeň, alebo dva pred svadbou. Ak sú družičky z blízkeho okolia, býva oslava 2 - 3 dni vopred.

Koniec koncov, prečo sa nechať obmedzovať výrazom „obed“. Táto oslava sa môže konať v ktorúkoľvek dennú dobu hoci aj po obede, alebo po skončení pracovnej doby podľa možností pozvaných.

Kde oslavu organizovať

Miesto konania je plne v réžii nevesty a jej finančných možností. Môže si zvoliť ozajstné hody v honosnej hotelovej jedálni na značkovom porceláne so živým husľovým kvartetom v pozadí. V prípade, že neveste príliš neimponuje predstava „dievčat na obede“ a menšia kaviareň, alebo čajovňa, ponúkne dôvernejšiu atmosféru.

Ak ako nevesta dáte prednosť neformálnej oslave, môžete obed pre družičky pripraviť v pohodlí vlastného domova na štýl domácej opekačky, alebo pikniku. Veď zabávať sa dá takmer všade.

Koho na oslavu pozvať

Slávnostný obed pre družičky ako už názov napovedá je určený hlavne ženskej časti svadobčanov, takže by na ňom nemala chýbať hlavná družička a všetky jej kolegyne. Ak je medzi nimi aj dievčatko s kvetinami, ktoré je dosť samostatné a nie je príliš rozmaznané, môže nevesta pozvať aj ju. Veľa neviest nezabúda ani na svoju budúcu Torta s prekvapenimsvokru a iné blízke rodinné príslušnícky.

Čo tam budeme robiť

Torta s prekvapením je zábavný a pôvabný zvyk pochádzajúci z Anglicka z čias kráľovny Viktórie. Do torty sa zapečú drobné kovové ozdoby na farebnej šnúrke (pre každú družičku jedna). Podľa toho komu sa aká ozdoba ujde sa družička skoro zasnúbi (prstienok), náruživo záľubi (kvietok), alebo bude mať šťastie v láske (kostička pre šťastie).

Ako pri všetkých voliteľných predsvadobných oslavách, ani pri slávnostnom obede pre družičky si netreba príliš lámať hlavu s veľkým organizovaním. Najdôležitejšie je, že vám dávajú možnosť stretnúť sa s tými, ktorých máte radi, odpočinúť si a zabaviť sa.

autor: M. P.