Imitácia ručne vyrobeného papiera


výzdoba
Oznámenia, pozvánky, menovky, menu lístky... imitáciu ručne vyrobeného papiera môžete bohato využiť pri vašich svadobných prípravách.

Čo potrebujeme

Postup

Kvety s pozvankouPapier natrháme na drobné kúsky a necháme postáť vo vode, kým sa kúsky nerozmočia. Potom papier spolu s vodou rozmixujeme na kašu. Kašu vyberáme lyžicou a rozotierame tenkú vrstvu na sitko, pričom sa snažíme prebytočnú vodu z masy vytlačiť a papierovú hmotu zlisovať. Uložíme na teplé miesto a necháme vysušiť. Je dobré, ak si sieťku podložíte pijavým papierom, aby sa prebytočná voda doň vsiakla. Po vysušení opatrne, aby sa papier nepoškodil a nepotrhal, oddelíme papier od sitka.

Moje skúsenosti

Papier treba skutočne dobre rozmixovať. Veľké hrudky papiera znemožňujú jemné nanesenie masy na sitko a papier tak bude príliš hrubý. Taktiež veľké hrudky papiera spôsobujú, že sa papier neskôr nedá prehnúť.
Do rozmixovanej papierovej masy primiešajte trochu krátkych farebných vláken, vytvoríte tak pekné melírované efekty.
Alebo pridajte sušené ružové lupene, či iné predmety, dbajte však na to, aby boli z materiálu, ktorý sa dobre spojí s papierovou masou. Inak sa vám papier bude lámať a dekorácie budú vypadávať.

Pozor, takto vyrobený papier nie je vhodný do počítačovej tlačiarne. Popísať ho musíte ručne (najlepšie farebným tušom a tenkým štetcom). To síce zaberie čas, ale napokon máte skutočne krásnu svadobnú korešpondenciu.