Svadobné osvetlenie


zaujímavosti
Svadobní plánovači by nemali podceňovať silu kvalitného osvetlenia. Nádherne navrhnuté osvetlenie zohráva kľúčovú úlohu pri navodení správnej nálady a zvýraznení prostredia.

PochodenPokiaľ sa jedná o svadobnú recepciu „pod širákom“, alebo pod stanom, osvetlenie tomu vždy pridá šťavu. Prinášame Vám niekoľko tipov na kreatívne osvetlenie, ktoré môžete využiť pri plánovaní svojho svadobného večera.

Sklenené pochodne napr. so svetlozeleným cilindrom z fúkaneho skla s kahancom vnútri. Pochodne majú obyčajne kovovú základňu, ktorá sa dá zapichnúť do trávnika. Pre tých, čo dávajú prednosť romantike otvoreného plameňa, sú dostupné bambusové imitácie skutočných pochodní vo viacerých variantách.

Elegantné osvetlenie pozemku možete zabezpečiť aj použitím lámp v tvare zimozelu. Tieto svietidlá sú tvarované z tenkých drenážných rúrok s medienkovým povrchom a imitáciou kvetov a listov z francúzskeho skla. V prípade, že máte obmedzený rozpočet, môžete si vyrobiť tradičné lampióny z papierových vrecúšok, štrku a kahancov.

Sieťové svetlá vyzerajú vždy dobre na nízkych kríkoch a krovinách obzvlášť pri západe slnka. Malé svetielka blikajúce v tme určite upútajú pozornosť Vašich hostí, najmä ak pri výzdobe nevynecháte ani kmene vyšších stromov a ich konáre.

filtre gobosBodové svetlá sú posledným módnym hitom. Ich výhodou je, že úzkou plochou svetla sa dá zamieriť na určitý objekt alebo kombinovať rôzne farby. Zaujímavý efekt sa dá vytvoriť zavesením dvoch rôznofarebných svetiel v opačných rochoch miestnosti a skrížením ich lúčov napríklad nad špičkou svadobnej torty.

V závislosti na veľkosti miestnosti, prípadne stanu, môžete na ich osvetlenie použiť aj lustre alebo žiarovky. Dnešná technika umožnuje regulovať intenzitu svetla a vytvoriť atmosférický efekt.

Gobos sú malé vzorované filtre, ktoré sa zakladajú pred reflektor a odražaný vzor niekoľkokrát zväčšia. To sa dá využiť napríklad pri osvetlení tanečného parketu rôznymi vzormi a kombináciami farieb.

Pri plánovaní svadobného osvetlenia nezabudnite na zásady bezpečnej manipulácie s elektrickými zariadeniami a v každom prípade zverte zložitejšie zásahy do rúk profesionálom.

Autor: M. P.