Gélové nechty - doplnok pre krásnu nevestu


o svadbe
Starostlivosť o nechty patrí medzi povinnosti, ktoré pridajú na kráse každej žene. V dnešnej dobe je možné starostlivosť o telo, vlasy, pokožku ale i nechty ponechať tímu odborníkov. Táto pomoc je obzvlášť vítaná v svadobný deň.

gelove nechtyKrásne upravené nechty

Modelácia nechtov je vhodným riešením pre každého, kto si na svojich rukách nechá záležať. Starostlivosť o svoje nechty prenechaná odborníkovi zaručí, že vaše nechty budú skutočne ozdobou, najmä ak ide o udalosť akou je svadba.

Vyberať si ten správny typ nechtov nie je však vôbec jednoduché. Pri výbere nechtov je nutné zvážiť kvalitu vašich nechtov, tiež zamestnanie, ktoré vykonávate a v neposlednom rade i dĺžku nechtov. Ak ste zvyknutá na kratšie nechty, alebo ak si to vyžaduje vaše zamestnanie, príliš dlhé nechty by neboli ideálnym riešením. S týmto všetkým i so samotným výberom vám poradia skúsení nechtoví technici či šikovné manikérky.

Gélové nechty nepoškodzujú prírodné nechty

Ak sa rozhodnete pre gélové nechty, budete musieť venovať im o čosi viac pozornosti. Po prvom naaplikovaní gélových nechtov plánujte návštevu svojho nechtového technika každé dva týždne.

Ak si zlomíte necht, alebo sa vám začne odlamovať, objednajte sa na opravu, v žiadnom prípade si nepripevňujte necht sama. Lepenie nechtu svojpomocne môže mať za následok to, že medzi jednotlivé nechty sa dostane vlhkosť, čím hrozí infekcia či plesňové ochorenie. Starostlivosť si vyžaduje i koža okolo nechtov. Na ošetrenie je vhodný olejček alebo mlieko, ktoré nanášame jedenkrát denne.

Nepodceňujte odstraňovanie nechtov

Ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete, že chcete gélové nechty odstrániť, v žiadnom prípade to nerobte sama. Strhávanie nechtov môže poškodiť váš prirodzený necht a spôsobiť poruchy obnovenia vášho nechtu. Umelé nechty vám bezpečne odstráni váš nechtový technik.

A ešte pár rád pri starostlivosti o prirodzené nechty

gelove nechty_02Prirodzené nechty sú ľahko zraniteľné, často štiepavé a lámavé a preto nie je dobré príliš často ich strihať. Časté strihane nechtov môže spôsobovať praskanie. Pri starostlivosti o nechty je dôležité správne pilníkovanie. Nechty pilníkujeme vždy od okraja ku stredu a v každom prípade len suché. Najvhodnejšími sú pilníky zafírové a tiež sklenené.

Pozornosť treba venovať i kožtičke v okolí nechtov, ktorá je citlivá a náchylná na zápaly. Na jej ošetrenie používame olejček alebo mlieko, ktoré nanášame aspoň raz denne. Ak sa nám vytvoria bolestivé a nepríjemné zádery, odstraňujeme ich nožnicami, ktoré sú na to určené. Na zaplátanie použijeme paličku z ružového dreva.

Mimoriadne čisto a upravene pôsobia nechty upravené francúzskou manikúrou. Prečnievajúce okraje nechtov podkresľujeme mäkkou bielou ceruzkou a po celej ploche nechty lakujeme bezfarebným lakom. V súčasnosti existuje celý rad prípravkov určených na spevnenie mäkkých a lámavých nechtov. Vrstva ochranného laku vyrovnáva povrch a pri použití tmavého laku chráni necht pred zafarbením.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek druh úpravy nechtov, pamätajte na to, že ku krásne upravenej žene patria i krásne upravené nechty.

spracovala: Bibiána Želisková