Svadba v trojici


o svadbe
Chodili sme spolu štyri roky, no už nejaký čas sme cítili, že to akosi neklape. A tak sme si dali pauzu. Nebolo nám jasné, či je táto pauza dočasná, alebo trvalá. No v krátkom čase sa ukázalo, že dlhá nebude, pretože ako vraví môj manžel: „Ani spolu, ani bez seba.” A tak sme sa vrátili k sebe.
tehotna nevesta_01Po opätovnom „nájdení sa“, sme neostali dlho sami. Prišiel ktosi, kto už bol v brušku, aj keď objednávka naň ešte nebola „vypísaná“. A tak som zistila, že som tehotná. Hmmm, čo teraz? Malý jedinec urýchlil rozhodnutie - vezmeme sa! Brali sme sa traja. Ja svojho manžela, môj manžel mňa a naše dieťatko nás spoločne.

Kým bola svadba, bolo treba šaty viackrát upraviť. To viete, bruško rástlo. Posledné dva týždne som si odležala v nemocnici, ale v piatok poobede ma pustili, vraj pred oltár stíham. Dnes má naše slniečko štyri roky a je prenádherná. S obľubou pozerá svadobné fotografie, pri ktorých sa usmeje a povie: „Ja som sa vydávala s maminkou.”
Vieme si naplánovať svadbu, dovolenku, posedenie s priateľmi no sú však okamihy v živote človeka, ktoré sa plánuju „samy“.

Nepochopenie zabolí

Najväčšou obavou pri nečakanom otehotnení pred svadbou býva skutočnosť ako tento „fakt“ oznámiť rodičom. V nejednej konzervatívnejšej rodine zavládne strach z mienky ostatných. A vtedy nepochopenie riadne zabolí.

Nuž, pripijme si

Práve vo chvíľach ako je táto, potrebuje človek ucítiť podporu. Potrebuje ramená i dlane, ktoré podržia, pochopia, dodajú odvahu. V tomto je veľmi podstatná opora matky. Dcéra je pre matku stále dcéra. A otec? Ten vyberie fľašu a povie: „Nuž synu, pripijme si.“

Som tehotná

Ak ste tehotná, oznámte svojim najbližším správu o tehotenstve čím skôr. Nečakajte. Len by ste zvýšili napätie, ktoré vám v žiadnom prípade neprospieva. Snažte sa reagovať pokojne. Vyrovnajte sa s faktom, ktorý svedčí o tom, že bábätko je na ceste.

tehotna nevesta_02Nebojte sa požiadať o pomoc

Prispôsobte všetko situácii a okolnostiam, ktoré si príprava svadby vyžaduje. Pamätajte však na to, že vy ste tá najdôležitejšia. Nebojte sa povedať, že potrebujete pomoc a podporu iných.

Nemajte výčitky svedomia, nikdy nič neprichádza náhodne

Snažte sa poddať radosti. Upevňujte vašu lásku, pretavenú v jedno srdce. Ak ste dvaja, nie je nič, čo by vašu lásku nezdolalo. Veď teraz máte viac dôvodov na oslavu. Jedným je svadba a tým druhým bábätko.

A teraz rýchlo „do práce“

I keď času na prípravu svadby je možno pomenej, nevadí. Poverte povinnosťami ľudí, ktorým plne dôverujete. Odbremenia vás. Spoločne prežívaná radosť spojená s prípravami svadby bude nádhernou spomienkou i po rokoch.

Mama je mama

Mama je stále mama a pri svadbe to platí dvojnásobne. Budete si plne uvedomovať, aké nenahraditľné miesto má vo vašom srdci. Tešte sa spoločnej prítomnosti. Veď mama je oporou, i keď všetci odídu.

A svadba sa môže začať

Ak je všetko pripravené, môžete si obliekať svadobné šaty. Nebojte sa svojho bruška. Veď je nádherné. A ešte prizdobiť nevestu úsmevom a svadba sa môže začať. Možno budete tancovať pomalšie, budete viac unavená, ale povedzte, nie je to krásne, keď vám po rokoch malé slniečko povie: „Maminka, ja som sa vydávala s tebou.“

autor: Bibiána Želisková