Chytáme “bronz” bez slnka


zaujímavosti




Opaľovacie krémy, či už pre prirodzené alebo "nepravé" opálenie, pôsobia na vonkajšiu vrstvu pokožky (epidermis), nie na jej vnútornú vrstvu (dermis). Okrem toho je tu rozdiel, v ktorej oblasti epidermy pôsobí prirodzené a kde nepravé opálenie. Opaľovacie spreje, krémy, mlieka a gély účinkujú totiž na najhlbšiu tzv. bazálnu vrstvu pokožky (stratum bazale), zatiaľ čo prípravky na “nepravé” opálenie len v rohovinovej vrstve (stratum corneum) pokožky.

Opalovanie_04Samoopaľovacie krémy

Samoopaľovaciu kozmetiku vo forme hydratačného krému alebo púdru známu aj pod anglickým označením „bronzers“ stačí jednoducho naniesť na pokožku podobne ako pleťovú masku, ktorá zanecháva na pokožke požadovaný „odtieň.“ Po predpísanom čase pôsobenia stačí krém umyť teplou vodou a mydlom. Pri aplikovaní treba dávať pozor, aby sa krém nedostal na šaty alebo sa neroztiekol podobne ako maskara.

Samoopaľovacie tryskové kabinky

Samoopaľovacie kabínky so zabudovaným kompresorom a vzduchovou pištoľou, ktorá aplikuje účinnú opaľovaciu látku v hustých "kúdoloch“ na vrchnú vrstvu pokožky. Niektoré kabínky majú až 36 pevných alebo pohyblivých trysiek.

Urýchľovače opálenia

Opalovanie_05Pre rýchlejšie opálenie môžete zvoliť aj túto metódu. Urýchľovače sa predávajú ako mlieka alebo tabletky s obsahom aminokyseliny tirozín. Táto aminokyselina údajne u niektorých jednotlivcov podporuje produkciu melanínu a tým podporuje opálenie.

Opaľovacie lampy

Neodborné použitie opaľovacej lampy môže mať nanešťastie rovnaký účinok, ako neopatrný pobyt na slnku. Preto je potrebné presne dodržať odporúčaný čas aplikácie, nepoužívať lampu častejšie ako každý druhý deň, VŽDY používať ochranné okuliare a ďalšie prostriedky.

Pri hľadaní vhodného riešenia pre opálenie, či už prirodzené alebo nepravé, sa vždy vyplatí dôkladne zistiť si všetky dostupné informácie a dodržiavať predpísaný postup a časové intervaly.

autor: M. P.