Na čo netreba zabúdať pri výbere a kúpe svadobných šiat - 2. časť


svadobné šaty
Vo svoj svadobný deň máte právo byť v obliekaní natoľko zdržanlivá, či naopak výstredná ako len budete chcieť. Nerobte si ťažkú hlavu z uštipačných rečí ani pokryteckej morálky a načúvajte hlasu svojho srdca.

Svadobne saty_01  2006Kúpa nových svadobných šiat

Ak sa rozhodnete pre kúpu nových svadobných šiat, máte to pomerne jednoduché. Budete mať pomerne široký výber zo svadobných šiat vhodných takmer pre každú postavu a obdobie roka. Vyškolený personál vám určite poradí a pomôže, len musíte byť pripravená na skutočnosť, že dodanie šiat z katalógu si vyžiada nejaký čas a rovnako sa môže stať, že nenájdete presne svoje číslo, nakoľko väčšina šiat sa šije len v niekoľkých štandardných veľkostiach. Na druhú stranu v salóne majú väčšinou aj krajčíra, ktorý vybrané šaty upraví na vašu postavu.

Kúpa šiat z druhej ruky

Pred kúpou nosených svadobných šiat treba vziať do úvahy veľa veci:

Na čo si dávať pozor pri nákupe cez internet

Svadobne saty_02Kúpa svadobných šiat cez internet je úprimne povedané riskantný podnik. Na fotografiách šaty môžu vyzerať atraktívne, ale nikto Vám nezaručí, že dostanete to, čo vidíte. Všímajte si hlavne prostredie, v ktorom sú šaty vyfotené. Ak ležia na trávniku pred domom je takmer isté, že na nich môžete očakávať zelené škvrny, či ušpinenie len sukne alebo vlečky. V ideálnom prípade máte pri kúpe "z druhej ruky" záujem o šaty nosené len raz. Nevyzerajú šaty ponúkané na internetovej burze príliš opotrebované? Nemajú ošúchané lakte, či príliš namáhané švy? Svadobná oslava a tanec s nevestou podrobia jej róbu tvrdej skúške. Počas oslavy sa naberané časti šiat kedykoľvek môžu nebadane obtrieť o jedlo na svadobnom stole a keď sa "nehode" nevenuje dostatočná pozornosť, škvrny sa neskôr ťažko odstraňujú. Problémy dokáže spôsobiť aj peľ z kytíc. Zaujímajte sa preto, či boli šaty po oslave v čistiarni a akým spôsobom boli skladované. Plátené črievice k šatám sú tiež veľmi citlivým tovarom. Stačí malá nepozornosť a môžete ich rovno vyhodiť.

Svadobné šaty z druhej ruky dokáže zaobstarať aj profesionálny svadobný salón. Využívanie jeho služieb má nesporné výhody. Vybrané šaty sú dostupné v krátkej dobe, pred kúpou si ich môžete vyskúšať a máte istotu, že po použití boli takéto šaty v opatere odborníkov.

autor: M. P.

Na čo netreba zabúdať pri výbere a kúpe svadobných šiat - 1. časť