Svadobná generálka


o svadbe
Svadobná generálka je dobrou príležitosťou ako si vyskúšať svadbu „na nečisto“. Ide viac-menej o súkromnú večeru pre budúceho ženícha a nevestu len v kruhu najbližšej rodiny a priateľov deň, alebo dva pred „ostrou“. Veľa oddávajúcich, alebo svadobných poradcov využíva práve svadobnú generálku na zoznámenie prítomných s vlastným priebehom svadobného obradu, načasovaním jednotlivých častí obradu a ďalšími dôležitými podrobnosťami okolo neho.

Okruhle stolyKto je hostiteľom

Tradičným hostiteľom svadobnej generálky je rodina budúceho ženícha, ale o predsvadobnú večeru sa nezriedka dokážu postarať aj súrodenci, alebo obaja rodičia budúcich manželov.

Kde svadobnú generálku uskutočniť

Toto večerné posedenie môžete usporiadať v hoteli, peknej reštaurácii, alebo súkromí domova jedného zo snúbencov. Môžete dokonca popustiť uzdu svojej fantázii a "rozložiť" sa na pláži, v čínskej restaurácii, alebo nejakom klube. Všetko zaleží len na možnostiach vašej peňaženky.

Kto by mal byť medzi pozvanými

Okrem najbližšej rodiny, svadobčanov a ich partneriek a tiež niektorých cezpoľných hostí, ktorý sa pravdepodobne nebudú mocť zúčastniť „ostrej“ svadby, nebýva zvykom pozývať veľký počet ďalších hostí.

Ako taká svadobná generálka vyzerá

Snúbenica so snúbencom prídu na miesto v predstihu, aby privítali pozvaných hostí. Nasleduje podávanie koktailov a ľahkého občerstvenia. Dáte tým hosťom možnosť zoznámiť sa a oneskorencom akademický čas na príchod. Okrem toho môže svadobná generálka obsahovať:

Prípitky – je to dobrá príležitosť pre budúcich manželov povedať pár ďakovných slov obidvom zúčastneným rodinám a rovnako je tu možnosť pre hostí, ktorí sa nebudú mocť zúčastniť vlastnej svadby.

Svadobné dary – pokiaľ sa tak rozhodnete, môžete na svadobnej generálke rozdať darčeky pritomným hosťom a svadobčanom ako prejav poďakovania za to, že prijali vaše pozvanie a všemožne Vám pomáhajú s jej prípravou.

Zábavný program - ak sa na to budúci manželia cítia, môžu ako súčasť svadobnej generálky pripraviť prítomným príbeh o tom ako sa zoznámili, prípadne svoje rozprávanie doplniť zaujímavými fotografiami a historkami zo svojho detstva.

Svadobná generálka môže byť zábavnou a oddychovou možnosťou ako povedať najbližším, že vám na nich záleží a zároveň ich pripraviť na zlomovú udalosť svojho života. Užite si ju!

autor: M. P.