Na čo netreba zabúdať pri výbere a kúpe svadobných šiat - 1. časť


svadobné šaty
Svadobné šaty sú určite najdôležitejšou súčasťou svadobného dňa a každý človek má vlastnú predstavu o tom, ako by mali pekné svadobné šaty vyzerať. To však neznamená, že by ste sa mali nechať príliš ovplyvňovať názormi svojho okolia na úkor vlastného vkusu.
Skusanie siatEšte skôr ako sa vyberiete hľadať svadobné šaty svojich snov, odpovedzte si na nasledujúce otázky:

Výber strihu

Aj malá zmena strihu môže mať rozhodujúci vplyv na konečný dojem, aký svadobné šaty neveste prinesú. Preto je dobré chvíľu porozmýšľať a vyskúšať viac možností, než sa definitívne pre niečo rozhodnete alebo podľahnete súhlasnému pritakávaniu priateľov alebo známych. Všetky svadobné šaty vyzerajú „jedna radosť“, keď si ich oblečiete prvýkrát. Preto sa rozhodujte najskôr samostatne a po radu k dôveryhodnej osobe zájdite až keď budete mať „užší výber" za sebou. Keď je to možné, nechajte sa vo vybraných svadobných šatách odfotografovať. Pomože vám to pri definitívnom rozhodnutí.

Koniec koncov svadba je jedinečná životná udalosť. Móda je vrtkavá záležitosť, ale nájdu sa aj nadčasové štýly. Ak sa stane, že nikde v okolí nenájdete ten svoj, určite vám poradia ako si prispôsobiť to, čo je po ruke. Je zvláštne koľko ľudí sa bojí čo i len najmenších úprav zavedených svadobných štýlov. Veď stačí trochu šifónu, pekná sieťová podšívka, spodnička na vyformovanie postavy, doplnky ako kvety, pierka, či kožušina. Živôtik možno zmeniť z vrkočového na stužkový a môžete si vyberať zo širokej Nevesta s mamouškály farieb. Sukňa môže byť hladká alebo naberaná a širokých rukávov sa väčšinou treba zbaviť ako prvých, sú s nimi len zbytočné problémy.

Výber farby

Ani výber farby netreba podceňovať. Snehobiela nie je pre každého a medzi slonovinovou a smotanovo-žltou je veľa vhodných odtieňov. Pre odvážnejšie nevesty do úvahy prichádzajú aj odtiene ružovej, fialovej, marhuľovej, modrej alebo orgovánovej. Akú farbu šperkov chcete k šatám nosiť - teplú zlatú alebo studenú striebornú? Chcete k šatám ako doplnok perlový náhrdelník? Je dôležité, aby výber šperkov iných doplnkov ladil so šatami a zanedbať netreba ani ročné obdobie a miesto konania svadobného obradu. V prípade, že vám počasie nebude priať, treba myslieť aj na nejaký vhodný druh plášťa, či peleríny.

autor: M. P.

Na čo netreba zabúdať pri výbere a kúpe svadobných šiat - 2. časť