Etiketa druhej svadby


o svadbe
Bez ohľadu na to, či ide o druhú, alebo tretiu svadbu, tou najpodstatnejšou vecou je nová láska v živote. V súčasnosti neexistujú žiadne pevné pravidlá pre svadobný obrad druhého, alebo ďalšieho svadobného obradu. Ponúkame vám niekoľko odpovedí a rád na opätovnú cestu k oltáru.
Pripitok_02Neformálny záhradný obrad, alebo formálna záležitosť sa riadia vyložene tým, čo si prajú budúci manželia. Množstvo pozvaných hosti je rovnako v ich réžií hlavne v prípade, že si ju sami platia. Žiadať rodičov, aby financovali druhú a ďalšiu svadbu je často pre mnohých neúnosné.

Mnoho opakovaných neviest sa stále rozhoduje pre bielu, alebo slonovinovú farbu svadobných šiat. Niektoré nevesty sa môžu rozhodnúť pri druhej ceste k oltáru vynechať svadobný závoj a nahradiť ho korunkou, alebo kvetinovou ozdobou. Samozrejme vždy existujú výnimky potvrdzujúce pravidlo, tie však na rozdiel od "prvoneviest" nemávajú závojom zakrytú tvár a nosia ho skôr stiahnutý do zadu.

Ani ženích nemusí mať druhykrát na sebe smoking a môže si miesto toho vybrať pekný oblek, ktorý sa dá použiť aj pri inej príležitosti.

Aj pri druhej svadbe môže k oltáru nevestu doprevádzať jej otec. V prípade, že by to nebolo z rôznych dôvodov možné, môže ísť sama, alebo v doprovode svojho nového partnera.

V prípade, že má nevesta deti z prvého manželstva, môže s nimi, ak s tým súhlasia, počítať ako so svojimi svadobčanmi. Zo strany detí by bol takýto ústretový krok pekným prejavom rodinnej súdržnosti a podpory.

Svadobné dary

Je absolútne v poriadku očákavať svadobné dary a tým pádom aj založiť si zoznam svadobných želaní, zvlášť v prípade, že sú veci, ktoré si partner v prvom manželstve nemohol dovoliť. V každom prípade sa pri tvorbe takého zoznamu vždy riaďte realistickými očakávaniami a voľte dary rôznych cenových kategórií.

Nezabúdajte, že aj keď meriate cestu k oltáru po druhykrát, neznamená to, že sa nemôžete do sýtosti zabávať. Nová kapitola a nová láska si zaslúži rovnakú úctu a starostlivosť ako tá prvá a dobrý priatelia jej radi pozdvihnú pohár na zdravie do nového začiatku.

autor: M. P.