Nech rozkvitne svadobný deň kvetmi


výzdoba
Kvety neodmysliteľne patria ku svadbe. Počnúc kvetinovou výzdobou až po pierko ženícha zdobia a dotvárajú výnimočnosť svadobnej oslavy. Kde všade rozkvitnú skôr ako zaznie vytúžené „áno“?
nevestina kytica_02V kytici každej nevesty rozkvitnú kvety skôr, ako krása svadobných šiat zahalí devu, ktorá vstupuje do stavu manželského. Výber kytice je ponechaný voľbe nevesty. Avšak v kytici je ukryté čaro i krása jedinečnosti ženy.

Prizdobiť účes kvetom je myšlienka, ktorá inšpiruje kaderníkov na celom svete. Originalitu svadobného účesu ocení nejeden svadobný hosť, ktorého nadchne krása kvetu, zdobiaca nevestine vlasy.

I v kytici pre prvú družičku majú kvety svoje miesto. Pocta, ktorá jej prináleží po boku nevesty, je vyjadrená kvetmi, ktoré vravia „Ďakujem.“

Malá pozornosť v podobe ruže poteší srdce nejednej družičky, lebo kvet je prejavením priazne a úcty, ktorá k žene neodmysliteľne patrí. Nech sa páči, darujte kvet družičkám.

Lupienky v košíčku a malé družičky - no povedzte, nie je to krása? Lupienky kvetov sú prejavením radosti, ktorou sa vedia tešiť iba deti. S nadšením kladú kvety pod nohy nevesty a ženícha. Ich radosť sa vznáša omamne ako vôňa kvetu hladená rannou rosou.

S pýchou a radosťou ponesú vlečku nevesty, prizdobenú malými či väčšími kvietkami. Pierko ženíchovi pripína nevesta. Šikovnosť jej rúk značí, že kvet, ktorý mu pripla, bude ozdobou svadobného obleku, rovnako ako ona bude ozdobou svojho milého po celý život.

Miesto pre kvety sa nájde i v rôznych iných dekoráciach. Nemalým priestorom pre kvetinovú výzdobu je miesto obradu, výzdoba oltára, kazateľnice či kostolných lavíc. Kostol ako miesto obradu má svoje nemalé čaro. Monumentálnosť chrámu naplní sen nejednej nevesty.

Kvetinová výzdoba miesa svadobnej hostiny je parketou „umeleckého cítenia“ každého kvetinára. Výzdoba vytvárajúca súlad s kyticou nevesty vnesie prvok jedinečnosti na svadobný stôl. Kompozíciou kvetov a sviečok vynikne nápaditosť a originalita, ktorá je zrkadlením spoločných predstav nevesty a ženícha.

A v žiadnom prípade nesmieme zabudnúť na výzdobu svadobného auta. Častokrát práve kvetinové aranžmá zdobí auto mladomanželov.

Nuž, kvety majú svoje miesto všade. Sú krásou ukrývajúcou ľudské šťastie. Nech šťastie svadobného dňa prevonia celý váš život kyticou nádherných kvetov.

autor: Bibiána Želisková