Digitál alebo klasický film – úvaha svadobného fotografa


foto-video
Na oboch stranách fotografického remesla nájdeme náruživých zástancov každej z fotografických techník. Autorom tejto úvahy je fotograf, ktorý na klasický film fotil 20 a digitálnym fotoaparátom 6 rokov.
FotografDigitálna fotografia vyvolala vo fotografickom priemysle revolúciu s nedoziernymi následkami a rovnako ako počítače, bude stále rýchlejšia, lacnejšia a všeobecne dostupnejšia. Skúste si porovnať fotografie vytvorené klasickým fotoaparátom na film a digitálnym fotoaparátom. Poznáte nejaký rozdiel?

Väčšina budúcich párov, ktoré hľadajú fotografa na svoju svadbu, už dnes má aspoň základný prehľad v trendoch okolo digitálnej fotografie a vie, čo od nej môže očakávať.

Väčšine budúcich manželov však viac záleží na estetickom dojme a hĺbke zachytených pocitov ako na technickej stránke svadobnej fotografie.

Digitálna fotografia má práve v tomto ohľade veľa nesporných výhod:Ani tá najlepšia fotografická technika však nedokáže nahradiť profesionálne vystupovanie, skúsenosti a seriózne jednanie so zákazníkom. To platí pri svadobnej fotografii viac ako kdekoľvek inde.