Ako sa vyhnúť bežným zabijakom vzťahu


zaujímavosti
Svet zoznamovania je často krutý a chaotický. Nájsť spriaznenú dušu hodnú vášho času je často náročná úloha s neistým výsledkom. Keď sa nakoniec podarí nájsť toho správneho človeka a nadviazať s ním prijateľný vzťah, určite by Vás nepotešilo, keby ste ho kvôli hlúpemu ťahu stratili.

par na plaziNebuďme kritickí

Hovorí sa, že trocha konštruktívnej kritiky nikomu neuškodí. To je síce v mnohých prípadoch pravda, ale rozhodne to neplatí pre vzťah s Vašou priateľkou. Návrhy sa považujú za prípustné. Obzvlášť vtedy, ak Vás o nich sama požiada, ale zhadzovanie a negatívne pripomienky je niečo, čo Vaša polovička očakáva skôr od svojej matky ako od priateľa.

Nebuďme neupravení

Imidž je nanič, hovorí sa v jednej reklame. Na druhej strane ak sa po získaní si srdca svojej vyvolenej začnete zanedbávať, možno si Vás začne držať od tela. Upravený vzhľad bol totiž veľmi pravdepodobne jednou z vecí, ktorá ju na Vás zaujala.

Nebuďme nevkusní

Čím viac času spolu trávite, tým viac sa zvyšuje pravdepodobnosť, že objavíte osobné zvyky, ktoré Vám na tom druhom budú prekážať. Nakoniec do seba začnete rýpať ako brat a sestra v detstve. Na tom druhom Vám začne vadiť aj „nos medzi ušami“ a už sa ani nebudete snažiť brať si servítku pred ústa. A to je tá najkratšia cesta k ukončeniu akéhokoľvek vzťahu.

Podvádzanie

Nevera je vo vzťahu vždy nevítaný jav, jedine ak by ste narazili na človeka s mimoriadnou mierou tolerancie a nezávislého myslenia. Svojmu partnerovi však nemusíte zahýbať len na fyzickej úrovni. Dočasné, v horšom prípade trvalé, "ochladnutie " citov môže viesť k citovej nevere. Príčinou môžu byť neriešené, či premlčané konflikty, ktoré môžu vyústiť až do krízy. Dlhodobé nepochopenie zo strany partnera spôsobuje izoláciu a následne únik k citovej, či telesnej nevere.

Nesnažme sa manipulovať

Táto chyba vo vzťahu je taká stará ako ľudstvo samo. Ľudia sa nevedia nabažiť pocitu prevahy nad druhými. V osobnom vzťahu to často vyzerá tak, že muž začne žiarliť na priateľky svojej ženy, žena mu začne vyčítať kamarátov a on jej to obratom vráti, keď jej pripomenie, koľko za posledný mesiac minula na ďalšie veci do svojho šatníka. Aj keď sa o ženách hovorí, že nedokážu žiť bez muža, existuje aj veľa takých, ktoré majú rady svoju nezávislosť a pri najmenšom pokuse o „pritiahnutie uzdy“ odchádzajú.

Neposudzujme rodinných príslušníkov a priateľov

Ak zistíte, že sa Vám protivia rodičia alebo priatelia Vášho partnera, je to naozaj nezávideniahodná situácia. Vtedy je dôležité nestrácať z dohľadu aj ich pozitívne stránky (každý nejaké má) a keď sa budete naozaj snažiť, možno si sprvu nesympatického človeka aj obľúbite.

autor: M. P.