Plánovanie exotickej svadby - 1. časť


o svadbe
Páči sa vám myšlienka, že si svadbu zorganizujete ďaleko od domova? Nie ste sami. V súčasnosti sa stále viac budúcich párov rozhoduje pre svadbu v niektorej z exotických destinácii. Na rozdiel od domácich svadieb, ktoré obyčajne netrvajú dlhšie ako šesť hodín, svadba v exotickom letovisku môže trvať aj týždeň a ponúknuť tak manželom dlhší a intenzívnejší zážitok.
exoticka svadba_01Exotická svadba je pre vás to pravé v prípade, že:

Dôležité je vedieť čo chcete

Chcete byť na exotickej svadbe s rodičmi a priateľmi, alebo bez nich?

Chcete svadobnú hostinu s niekoľkymi chodmi, alebo len jednoduché koktailové posedenie?

Ste schopní zorganizovať si svadobné prípravy sami? Ak nie, uistite sa, že vami vybraná destinácia vám je schopná zabezpečiť potrebné služby.

Spýtajte sa sami seba, či ste dostatočne flexibilní na plánovanie svadby pre exotickú destináciu. Pravdepodobne nebudete mať veľkú možnosť ovplyvniť napríklad výber kvetinovej výzdoby, alebo počuť kapelu, ktorá sa postará o atmosféru na svadobnej hostine. Zmierte sa s tým, že na niektoré veci nebudete mať dosah.

Výber miesta na svadbu

Porozmýšľajte nad tým, aká je dostupnosť miesta, ktoré ste si pre svadbu vybrali: Právne záležitosti - zistite si všetko, čo je potrebné zariadiť, aby bol váš sobáš v exotickej destinácii platný. Informácie môžete vyhľadať na internete, alebo sa opýtať v najbližšom informačnom centre pre turistov.

Určite si najvhodnejší čas na vycestovanie. Svadba mimo sezóny môže znamenať finančné úspory pre budúcich novomanželov aj ich hostí, ktorí sa rozhodnú pozvanie na exotickú svadbu prijať. Sledujte počasie typické na vybranom mieste pre obdobie roka, v ktorom ste sa rozhodli vycestovať.

Nezabudnite, že exotickú svadbu je potrebné rezervovať aspoň šesť mesiacov vopred. S väčším počtom hostí sa tento interval často ešte zvýši, nakoľko je potrebné zháňať lacné ubytovanie.

autor: M. P.

Plánovanie exotickej svadby - 2. časť