Tá správna svadobná jazda


o svadbe




Jedným z dôležitých bodov svadobného plánovania je aj spôsob presunu novomanželov medzi miestom konania svadobného obradu a miestom konania svadobnej hostiny. Mnohé budúce páry chcú pre svoj svadobný deň trochu viac ako len rodinné auto a tak sme aj my zozbierali niekoľko zaujímavých nápadov.
LimuzinaSkôr ako si vyberiete spôsob prepravy, povedzte si koľko ľudí potrebujete previezť. Keď je to len niekoľko dobrých známych, postačí miesto limuzíny aj menšie auto. Na druhú stranu veľa neviest chce pri sebe mať aj družičky a limuzína je zrejme najpohodlnejší prepravný prostriedok.

Porovnajte si ceny rôznych poskytovateľov, „svadobných prepravcov“ a ich služieb. Pri rôznych možnostiach a balíkoch služieb môžete naraziť na výrazné zľavy.

Solídna spoločnosť nebude mať problém s uzavretím písomnej dohody o poskytnutí služby. Pred podpísaním sa presvedčte, že dohoda obsahuje miesto, dátum a časové vymedzenie poskytnutej služby, presnú špecifikáciu vami vybraného auta, dohodnutú cenu aj príplatky za nadčasy, výšku zálohy aj podmienky pre stornovanie dohody.

Trvajte na tom, že chcete vidieť auto, ktoré vás má v dohodnutý deň viesť, zapíšte si jeho identifikačné číslo a uveďte ho aj v písomnej dohode.

Presvedčte sa, či súčasťou písomnej dohody o poskytnutí prepravnej služby je aj všimné. Ak nie, bežnou taxou býva 10 - 20 % z dohodnutej konečnej sumy.

Zvláštne možnosti

Televízia v aute - s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete mať pri presume čas na prepínanie televíznych kanálov a túto vymoženosť tak radi oželiete.

Pohár šampanského - keď máte chuť na pohárik sektu so svojou novou polovičkou, nezabudnite sa o tom vopred zmieniť poskytovateľovi limuzíny.

Červený koberec - mnohým nevestám myšlienka na hollywoodske privítanie na svadobnej hostine imponuje. Ak sa pre červený koberec rozhodnete tiež, nenápadne pripomeňte šoférovi, aby vám pri vystupovaní z auta poopravil závoj pre prípad, že by družičky prišli na miesto skôr.

“Práve svoji” - opýtajte sa svojho svadobného prepravcu, či na auto pripevňuje tento populárny nápis. Ak nebude jeho odpoveď kladná, môžete sa pokúsiť vyrobiť si ho vo vlastnej réžii.

Netradičné možnosti svadobnej prepravy

na kociŠportové auto - je váš životný štýl „rýchly a divoký?“ Rýchle športové auto je možno práve to, čo hľadáte! Určite sa nájde niekto, kto vám ho rád poskytne. Možností je veľa, stači si len vybrať.

Auto s otvorenou strechou - vynikajúca voľba pre niekoho, kto chce pri odchode z kostola na svadobnú hostinu mať dobrý výhľad a byť videný.

Teplovzdušný balón - naozaj „povznášajúci“ zážitok vhodný najmä pre svadby na vidieku.

Kočiar ťahaný párom koní – niečo pre romantické duše, ktoré odmalička chceli zažiť to, čo Popoluška.

Motocykel, alebo motorka – ak je Harley Davidson váš životný sen, nasadnite so svojou vyvolenou na kovového tátoša a pridajte plyn!

Poschodový autobus - zábavná možnosť, ak chcete odviezť na miesto svadobnej všetkých na jeden záťah.

Ak už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z uvedených možností dajte si pozor, aby neprekročila možnosti vášho rozpočtu a poskytla všetkým pohodlný a bezpečný spôsob dopravy tam aj spät.

autor: M. P.