Obliekate sa primerane svojmu veku?


zaujímavosti
Váš šatník praská vo švíkoch, ale Vy ste aj napriek tomu presvedčená, že si nemáte čo obliecť? Dôvodom tohto presvedčenia môže byť skutočnosť, že ste vo víre životných premien zabudli obnoviť svoj šatník. Potom ľahko zistíte, že minisukňa a voľný top sa odrazu stratia svoju niekdajšiu príťažlivosť.
modny styl_01

Prechod zo školy do práce (okolo 20-tky)

Do prvého zamestnania často prichádzate oblečení rovnako ako do školy na prednášky. Toto oblečenie býva neformálne, často krátke, priliehavé, príliš tesné a odhaľujúce viac, ako by sa patrilo. Pri prvom pohovore určite nechcete urobiť nesprávny dojem a to isté platí aj počas pracovnej doby s kolegami a obchodnými partnermi.

Nepodceňujte svoj profesionálny zovňajšok, často má rovnaký účinok ako vaše vedomosti a zručnosti. Vaše oblečenie by malo byť adekvátne pracovnej pozícii, o ktorú sa uchádzate. Začnite jednoduchosťou a postupne sami prídete na to, čo sa hodí a čo už nie. Svoj výzor môžete vždy oživiť vhodnými doplnkami, alebo farebnou kombináciou.

Určite nič nepokazíte...
Dámskym sakom s nohavicami alebo sukňou v neutrálnych farbách.

Hľadanie vlastného vkusu v obliekaní (okolo 30tky)

Váš šatník je neprehľadný, pretože ste si v ňom už niekoľko rokov nepoupratovali. Dobehnite zameškané a nechajte sa viesť súčasným vkusom.

Vložte svoje obľúbené veci zo šatníka na posteľ a všimnite si spoločné prvky. Takto si vytvoríte ucelenú predstavu o vlastnom vkuse. Následne sa zbavte všetkého, čo tejto predstave nevyhovuje.

Určite nič nepokazíte...
Pravidelnou inováciou a rozširovaním svojho šatníka o oblečenie, ktoré sa dá navzájom kombinovať a dopĺňať. Kvalita by mala mať vždy prednosť pred množstvom.

Osloboďte sa od šatníkovej rutiny (okolo 40-tky)

Vaša dcéra si s nevôľou všimla, že sa Váš šatník príliš ponáša na ten jej? Možnože sa vám stalo, že Váš šatník začal pripomínať zbierku uniforiem, v ktorých sa už dávno necítite pohodlne a potrebovali by ste výdatné oživenie.

Vráťte sa k základom a skúste oblečenie pútavo kombinovať. Nakoniec pridajte vhodný farebný doplnok, ktorý Váš výzor správne naladí (farebná taška, sveter s tigrovaným vzorom, ozdobná vesta, štýlová obuv alebo pútavý šperk).

Určite nič nepokazíte...
Ak sa rozhodnete vybočiť zo zabehnutých koľají a vyskúšate nový strih alebo farebný odtieň. Inovujte opatrne, ale s jasným cieľom.

Môžem sa stále takto obliekať ? (po 50-tke)

Život je zmena a to platí aj pre náš zovňajšok. Jeseň života je aj v obliekaní príležitosťou "usadiť sa". Dôverujte svojmu vkusu a začnite si strážiť farby, ktoré sú rozhodujúcim prvkom stále sviežeho vzhľadu.

Určite nič nepokazíte...
Výberom prírodných šperkov a doplnkov (šál, perly) a mäkkých materiálov (kožu nahraďte semišom a tmavomodrej dajte prednosť pred šedou alebo čiernou).

spracoval: M. P.