5 netradičných miest, kam ísť na svadobnú cestu


po svadbe
Svadobná cesta je pomyselnou bodkou za vykročením do spoločného života. Vybrali sme pre vás 5 netradičných destinácií z celého sveta, kam sa vybrať na svadobnú cestu. Čo takto Karibik alebo Japonsko?
-- PR článok --

plaz

Svadobná cesta, ktorú si budete pamätať do konca života. Novomanželia by si na nej mali odpočinúť po náročnom svadobnom plánovaní a nabrať sily. Nájdite netradičnú destináciu, zbaľte kufre, cestovné poistenie, popadnite letenky a ide sa. Kam?


Cartagena v Kolumbii

Kolumbia nie je úplne typická destinácia pre svadobnú cestu. Ale karibská strana Cartageny pretkaná romantikou je presne tým neodolateľným miestom, na ktoré nikdy nezabudnete. Staré, hradbou obohnané mesto so žltými koloniálnymi vilami a katedrálami, balkóny s vlniacimi sa kvetmi a dláždené uličky, ktoré vás dovedú až na arkádové námestie. Mesto ale pulzuje aj energiou súčasnosti s vynikajúcou čerstvou kuchyňou a dôvtipnou módou, ktorá spája nové so starým. Ubytujete sa v hoteli Tcherassi miestnej dizajnérky Silvii Tcherassi a architekta Richarda Mishaana.

Tokyo v Japonsku

Hlavné mesto Japonska je plné chutí, módy, histórie, kultúry. Ideálne miesto, ak sa chcete vyblázniť. Nájdete tu najviac reštaurácií s Michelinskou hviezdičkou než inde na svete. Architektúra je tu umením, od presklených butikov Prady a Dioru po minimalistické betónové centrum Omotesando. V Tokyu zájdite na zápas v sumo, tradičné japonské divadlo kabuki s hercami s výrazným líčením a tradičnou hudbou alebo sa len tak prejdite po úzkych uličkách s kaviarničkami, malými módnymi butikmi a tradičnými remeselnými dielňami. A večer relaxujte v jókane, hoteli s kúpeľmi v tradičnom japonskom štýle.

Song Saa v Kambodži

Intímne letovisko na dvoch súkromných kambodžských ostrovoch v súostroví Koh Rong. Ideálne miesto, keď chcete mať súkromie. Prístavné mesto Sihanoukville predstavuje ázijský luxus a od ostrova je vzdialené asi 45 minút jazdy na člne. Vilky na súkromných ostrovoch sú postavené z recyklovaného materiálu – naplaveného dreva, majú súkromné paluby aj bazén. Vyberte si dočasný domov nad oceánom alebo zasunutý v džungli. Napriek tomu, že toto letovisko pôsobí luxusne, je tu cítiť veľké prepojenie s kambodžskou kultúrou. Všetko čo tu budete jesť, ingrediencie na masáže a kúpeľné procedúry, to všetko je lokálne. Doprajte si kúpeľ vo svätyni ukrytej na okraji ostrova a zažite Kambodžu na vlastnej koži.

Comporta v Portugalsku

Portugalsko je nám už oveľa bližšou krajinou. Užite si nezabudnuteľnú svadobnú cestu v Comporte, elegantnom mestečku, ktoré predstavuje návrat k prírode. Idylka tohto mesta pohltila aj umelcov, od slávneho Loubotina po Sarkozyho. Navyše je len hodinu od Lisabonu, takže ruch veľkomesta máte hneď po ruke, ak sa rozhodnete pre trochu nočnej zábave. V Comporte sa budete kochať pozoruhodnými scenériami jasno zelených ryžových polí, korkových lesov a pláží. Vychutnáte si večeru v reštauráciách na promenáde a osviežíte sa chutnou bielou sangriou. A ak zatúžite po súkromí, je tu skrytá plážová izba s doškovou strechou.

Mneba v Tanzánii

Nie je tajomstvom, že Zanzibar patrí k najnádhernejším destináciám v Indickom oceáne. Zavítajte do neba na zemi, na súkromný ostrov Mneba. Malý ostrov dokáže ubytovať len 24 hostí, takže súkromie je zaručené. Nerušene si môžete užívať pieskovú pláž a neuveriteľne čistú modrú lagúnu. Každý domček tu má interiér v tradičnom štýle a využíva prírodné materiály ako ratan, drevo a rákos. Okrem toho máte k dispozícii súkromnú verandu aj plážový pavilón s barom. Ak chcete zažiť dobrodružstvo, skočte si zaplávať so žralokmi, vyrazte na plavbu či pozorovať korytnačky. V tomto súkromnom kráľovstve ste pánom vy.