Harmónia domova - II. časť


po svadbe
Každá dvojica alebo začínajúca rodinka túži po vlastnom bývaní. Po takom, v ktorom sa snúbi láska s harmóniou, zdravie so šťastím. Nie je potrebné míňať veľa peňazí na luxusné zariadenie. Niekedy sa dá i z mála vyčarovať útulný domov, doplnený jemnou hrou farieb, obrázkami a mágiou maličkostí. Fantázii sa medze nekladú. Skúsme teda vytvoriť harmóniu medzi tým, čo sa nám páči a tým, čo potrebujeme.
spalna_01Zariadeniu spálne treba venovať veľkú pozornosť, nakoľko je jednou z najdôležitejších miestností v byte. Je nielen miestom oddychu a regenerácie síl, ale taktiež slúži k obnove životne dôležitých funkcií počas spánku. Umiestneniu lôžka na spanie preto treba venovať dostatočnú pozornosť. Boli by sme prekvapení, koľko rokov strávime počas života v posteli.

Kde umiestniť manželskú posteľ

Manželská posteľ nemá byť umiestnená tak, aby nohy smerovali ku dverám, ale priečne od dverí. Je dobré, ak je posteľ hlavou na sever a ukončená pevným koncom (čelom postele alebo stenou). Ak je oproti nohám úložný skriňový priestor, tak by na ňom nemalo byť umiestnené zrkadlo. Najlepšie je, ak sa zrkadlo nachádza na vnútornej strane dvier skrine. Pokúste sa postaviť na prah dverí vašej spálne a zahľadte sa na najvzdialenejšie miesto. Tam niekde by mala byť posteľ, ale nie rovno pod oknom.

Televízor do spálne nepatrí

V časti „manželstva“ (úsek pravého rohu miestnosti oproti dverám), by nemal byť umiestnený televízor. Televízor vôbec nepatrí do spálne, pretože pôsobí rušivo. Do tejto časti manželstva môžete umiestniť symbol lásky dvoch delfínov alebo niečo s oblými tvarmi. Ak tam máte umiestnenú posteľ, tak na ňu položte dva vankúše.

spalna_02Biela - farba úprimnosti

V spálni používajte jemne tlmené farby, vhodná je aj biela. Dá sa dobre kombinovať a je farbou západu, čistoty a detí a zdôrazňuje záujem o úprimnosť. Módna je oranžová. Zaoblený nábytok prispieva k rozprúdeniu harmonického ľúbostného vzťahu a naopak, hranatý nábytok vyvoláva únavu a nervozitu. Tak ako jemné farby, použite v spálni i tlmené jemné osvetlenie. S kvetmi v spálni opatrne, pretože "konzumujú" veľa kyslíka.

Zvonkohra pre „ozvláštnenie“ spálne

V malom byte je trošku náročnejšie správne rozmiestniť zariadenie spálne, ale riešenie sa určite nájde. Vhodné rozmiestnenie nábytku sa dá umocniť farbami i obrázkami, ktoré harmonizujú prostredie. Feng Shui s obľubou používa zvonkohry, ktoré zvukom a krištále svetlom rozprúdia „cchi“. Zvonkohry si však vždy kupujte sami, predovšetkým sa vám musí páčiť ich zvuk. Ak darujete zvonkohru, vystavujete sa riziku, či sa bude páčiť jej zvuk obdarovanému. Krištáľové gule sú pekným darčekom.

A ešte čosi: Snažte sa zbaviť všetkých zbytočných predmetov nielen na viditeľných miestach v našich izbách, ale aj v skriniach. Pretože všetko čo nepoužívame a nenosíme, blokuje „cchi“ a preto musí ísť mimo nášho bytu. Feng Shui znamená vietor a vodu a keď upratujeme, robíme vlastne také malé Feng Shui. Vetrom zmetáka a vody prinesieme do bytu novú energiu a potom sa v takto upratanom byte budeme cítiť podstatne lepšie a príjemnejšie.

spracovala: Bibiána Želisková

Harmónia domova - II. časť