Globálne svadobné trendy 2008


zaujímavosti
Zapracovať do svojich svadobných šiat niečo z globálnych svadobných trendov je určite snom každej rozhľadenej nevesty. A keďže priemerné svadobné prípravy často trvajú aj rok, rozhodli sme sa, že budúcim nevestám dáme dnes malý náskok a pokúsime sa predpovedať, čo prinesie budúci rok do svadobnej módy.

svadobne oznamenie_02Dôraz na driek svadobných šiat

Po búrlivom romániku s trapézovými šatami sú prehliadkové móla za „veľkou mlákou“ pripravené objať žiarivý driek svadobných šiat. Vykladané, vyšívané alebo krajkované pásy svadobných šiat, prípadne široké opasky vykladané najrôznejšou bižutériou, tradičný japonský široký ozdobný pás „obi“ v pestrých farbách - to všetko patrí k trendom budúcoročnej svadobnej sezóny.

Veľkolepé svadobné oznámenia

Svadobné oznámenie je pre pozvaných hostí prvou „ochutnávkou“ z pripravovanej svadobnej oslavy. Môže veľa napovedať o miere formálnosti svadobného obradu a hostiny. Hitom budúcoročnej svadobnej korešpondencie budú veľkolepé svadobné oznámenia s vystupujúcimi písmenami.

Žltá (zlatá) farba

Žltá, respektíve zlatá farba bude v letopočte s osmičkou jednou z hlavných farieb. Je svieža, energická a prežiarená slnkom. Pre svadbu cez deň je vhodné skombinovať ju s bielymi alebo pruhovanými doplnkami a svadobnou kyticou so sedmokráskami. Pri tejto farebnej kombinácii sa môžu vo výzdobe svadobného stola objaviť žlté stužky na vázach, naaranžovaných servítkach, alebo na už spomínanom drieku nevestiných šiat.

Strieborná farba

Nevesta v kovovo lesklých strieborných šatách určite neunikne pozornosti prítomných hostí ani svadobného fotografa, ktorí na jej eleganciu budú ešte dlho spomínať. Ani jej družičky nemusia v takejto situácii hrať „druhé husle“ a pre svoje šaty môžu vybrať šedý satén, strieborné topánky, alebo kyticu bielych ruží či krišťáľovú ihlicu do vlasov.

ruzove svadobne satyOstatné odvážne odtiene

Do módy sa vracajú aj farby drahokamov. Ak patríte medzi milovníkov jasnej purpurovej, smaragdovej, rubínovej alebo ametistovej farby, budúci rok bude patriť práve Vám. Ako budúca nevesta by ste však nemali zabúdať, že menej je niekedy viac a šperky k svadobným šatám treba voliť s rozvahou. Pestré farby je vhodné kombinovať s ich krémovými alebo šedými odtieňmi. Družičky by sa mali vyhýbať šatám v jasných farbách vzácnych kameňov a namiesto nich voliť radšej šifónovú alebo filcovú látku.

"Zelené" svadby

Čoraz viac mladomanželských párov na celom svete si uvedomuje svoju zodpovednosť za stav životného prostredia na našej modrej planéte a svoju svadbu využívaju aj ako príležitosť na popularizáciu svojho ekologického zmýšľania. Použitie recyklovaného papiera na svadobné oznámenie, živé kvety v nevestinej svadobnej kytici, či zaujímavo zostavená ponuka svadobného stola, aj to je spôsob ako urobiť svoj veľký deň výnimočným.

autor: M. P.