Svadobné torty


svadobný stôl
Rozkrojenie svadobnej torty patrí medzi hlavné atrakcie svadobného dňa. Tvar a chuť svadobnej torty sa v priebehu rokov prudko mení. Ponúkame vám niekoľko najnovších trendov.

Ovocna tortaTorty rôznych chutí sú stále populárnejšie. Aj napriek tomu, že vedie klasická čokoládová torta, stále obľúbenejšie sú aj mrkvové, mramorové, či dokonca zmrzlinové alebo syrové torty.
Aj plnky idú s dobou a upúšťa sa od čisto ovocných a klasických krémových variantov.
Nevesty si už dnes môžu vyberať zo širokej ponuky náplní z bielej čokolády, moka kávy, kokosu, jahôd, ananásu až po rôzne druhy džemových a zaváraninových obmien.
Aj polevy sa menia. Veľa tôrt je síce stále zahalených, no popri tradičných bielych krémových polevách, si svoje pevné miesto našla ja poleva z bielej čokolády a pre mrkvové torty je obľúbená tvarohová poleva.
Tortová poleva z váľaného fondánu je štýlovou voľbou pre nevesty, ktoré chcú mať veľmi elegantnú a umelecky pôsobivú svadobnú tortu.

K torte sa často prikladajú doplnky ako napríklad košíčky s čokoládkami, mandle v cukre, jahody v čokoláde, lupienky kvetov a farebné konfety a iné sladké drobnosti, ktoré umocnia celkový vzhľad torty.
Veľa neviest sa rozhoduje pre tortu s viacerými príchuťami, a tak keď plánujete niekoľko poschodí, môže mať každé vlastnú príchuť.
Nevesty majú obrovskú predstavivosť pokiaľ ide o tvar svadobnej torty. Okrem tradičného okrúhleho korpusu sú stále populárnejšie srdiečka, štvorce, ovály alebo mnohouholníky rôznych tvarov.
Priprava tortyNajpopulárnejším tvarom pre svadobnú tortu súčastnosti je niekoľko darčekových balíčkov naskladaných na seba a previazaných stužkami (skutočnými alebo vymodelovanými), ktoré splývajú po bokoch torty. Zaujímavé sú aj tvary podľa konkrétnych motívov. Napríklad pre svadbu na pláži to môže byť kotva alebo morská hviezdica.

Modernisticky založené povahy si nechávajú vytvarovať každé poschodie samostatne, napríklad prekladajú valcové poschodie s elipsovým.

Figúrky z umelej hmoty rovnako ako falošné tortové korpusy sú pomaly ale isto minulosťou. Namiesto nich niektoré nevesty volia drahšie alternatívy ako napríklad kryštálové cylindre a ozdoby, ktoré sa dajú odložiť ako trvalá pamiatka. Stále sú v móde čipky, drobné talizmany stále patria medzi obľúbené ozdoby

Niektoré sentimentálne nevesty si nechávajú vyrobiť presnú kópiu svadobnej torty svojich rodičov alebo si nechávajú tortu zdobiť motívmi zo svojich svadobných šiat.
Medzi obľúbenú ozdobu súčastnosti jednoznačne patria živé kvety. Najčastejšie sú to ruže, orchideje, klinčeky alebo fialky. Môžu byť aranžované do kaskády alebo malých kytičiek. Možností je veľa a skúsený dekoratér vám rád navrhne ďalšie možnosti.

Autor: M. P.