Vzťahy "na diaľku" - II. časť


po svadbe
Na začiatku spolužitia si neviete predstaviť život jeden bez druhého. Neskôr Vám už Váš partner ide občas na nervy. Potom si možno nájde prácu mimo miesta bydliska a Vám začnú chýbať spoločné dni, večery a noci. Prinášame Vám zopár tipov ako "prežiť" vzťah na diaľku.

Objimajuci sa parAby to fungovalo

Podstata fungovania „vzťahov na diaľku“ spočíva v úprimnom a otvorenom rozhovore o svojich pocitoch. Partneri pri tom robia často jednu chybu:

Keď sa ich partner opýta, odpovedia, že všetko je v poriadku, ale vo vnútri sa cítia osamelo a boja sa to priznať zo strachu, že by im ich partner nerozumel.

Buďte úprimní

Hovorte o svojich pocitoch z odlúčenia – o tých príjemných aj o tých nepríjemných. To Vám pomôže lepšie porozumieť jeden druhému a poskytnúť si to, čo potrebujete. Keď hovoríte, sústredte sa skôr na modelovú situáciu ako na pocity a nezabudnite, že každým dňom je Vaše opätovné stretnutie bližšie.

Neprestávajte komunikovať

Ostaňte s partnerom v kontakte. Možností je veľa:

Pozor na sklamanie z opätovného stretnutia

Keď sa nakoniec znovu stretnete, určite si budete mať čo povedať, aj keď Vaše predstavy sa nie vždy musia zhodovať so skutočnosťou.

Mnoho novomanželských párov je frustrovaných, keď sa niečo nestane presne tak, ako si naplánovali. Môže Vás prekvapiť aj nečakaná hádka či „hrobové“ ticho. Tomu môžete predísť ak o svojom blížiacom „znovuzjednotení“ budete hovoriť v dostatočnom predstihu a prijmete skutočnosť, že po každom dlhšom odlúčení si treba na toho druhého chvíľu zvykať.

autor: M. P.

Vzťahy "na diaľku" - I. časť