Tucet tipov na netuctovú kvetinovú výzdobu


výzdoba
Je pravda, že dnes sa už kvetinová výzdoba dá objednať na internete, prípadne si ju môžete zabezpečiť s pomocou rodiny, priateľov alebo príbuzných. Aj keď pokiaľ nepracovali s kvetinami dlhé roky, nemusí sa to vyplatiť.
baldachyn_tsp93244200Na prvý pohľad vyzerá aranžovanie kvetov jednoducho, ale skúsili ste to už niekedy? Ak nie, príprava vlastného svadobného dňa nie je najvhodnejšou príležitosťou na experimenty. Kvety udávajú tón tematickej výzdobe a o ich prípravu by sa preto mali postarať profesionáli.

Bude ako ja budem chcieť

V každom človeku je aspoň trochu "sebeckosti" a rád si "dupne", hlavne ak ide o kľúčové udalosti v jeho živote, medzi ktoré svadba a všetko s ňou spojené jednoznačne patrí. Všetko má však svoje klady aj zápory. Vo svojich predstavách si môžete vymaľovať neazabudnuteľnú svadbu s rozprávkovo bohatou kvetinovou výzdobou, v reálnom živote sa ju však podarí uskutočniť len niekoľkým šťastlivcom. Povedzme, že ako nevesta zbožnujete fialky, ale len veľmi ťažko z nich môžete naaranžovať niečo trvanlivé. Rovnako biele kvety nie sú v porovnaní so svadobnými šatami až také biele, ale aj napriek tomu vyzerajú na svadobných fotografiách stále veľmi dobre. A netreba zabúdať aj na "prirážku mimo sezóny", ktorá dokáže schladiť hlavu aj tým najväčším rojkom.

Známi vás možno budú presviedčať, že kvetinová výzdoba vo vlastnej réžii výjde lacnejšie, ale skúsenosť učí, že opak je často pravdou. O pomoci profesionálneho kvetinového dekoratéra je dobre pouvažovať hlavne z nasledujúcich dôvodov:Kvetinoví dizajnéri musia obvykle pracovať rýchlo, často v tíme s niekoľkými spolupracovníkmi a na viacerých miestach súčasne. To v praxi znamená úplnú kvetinovú výzdobu pre miesto svadobného obradu (ulička medzi lavicami smerom k oltáru, sĺpov, oblúkov, kazateľnice, či oltára a speváckeho chóru). K dispozícii mávajú špeciálne chladiace zariadenia, ktoré umožnujú predĺžiť životnosť ich výtvorov.

Kvety a poharKvalifikovaný kvetinový dizajnér má vo svojom portfóliu obyčajne vopred pripravených niekoľko návrhov na kvetinovú výzdobu alebo aj komplexnejších svadobných motívov z predchádzajúcich zákaziek. Ako pri všetkých podobných službách, aj tu sa obvykle vyžaduje záloha. Aj keď existujú špecificky zameraní kvetinoví dizajnéri, väčšina z nich má k dispozícii širokú škálu rôznych kvetov a príslušenstva.

Niekoľko rád na záver

autor: M. P.