Niekoľko rád budúcim ženíchom
svadobné šaty
Nakupovanie vo všeobecnosti nepatrí medzi mužmi vyhľadávané aktivity a tak im určite príde vhod niekoľko tipov, ako sa vo svoj svadobný deň načas a kvalitne obliecť. Veď v tento deň by mal ženích s nevestou žiariť šťastím a cítiť sa čo najlepšie a pohodlne.
- Do ničoho netreba ísť zhurta, za hľadanie inšpirácie v módnych časopisoch sa netreba hanbiť.
- Z nazbieraných informácií si skúste zostaviť realistický rozpočet na svadobné oblečenie a držte sa ho.
- S nakupovaním svadobného obleku začnite v dostatočnom predstihu (pokiaľ sa dá, aj 6 mesiacov vopred) zvlášť v prípade, že ste si naplánovali niečo zložitého, alebo exotického (vesta, dlhý kabát).
- Ešte skôr ako sa vyberiete do obchodu, nechajte si vziať všetky podstatné miery.
- Nekupujte nič, čo vám padne "na chlp". Je síce pravda, že vám vypasované oblečenie dokáže doplniť obliny na tých správnych miestach ale po výdatnej ponuke svadobného stola a niekoľkých pohároch šampanského sa vám to môže škaredo vypomstiť.
- Topánky k svadobnému obleku si kupujte aspoň 2 mesiace vopred, aby ste si na nich zvykli. Určite nechcete, aby ste počas svadobného dňa museli hľadať náplasti na pľuzgiere.
- Košeľa v slonovinovej bielej vyzerá lepšie ako biela, tá sa skôr hodí do úradu ako na svadbu.
- Dajte si záležať na tom, aby bola košeľa k obleku vypratá a vyžehlená aspoň dva dni pred svadobným obradom.
- Vlastníci denných oblekov (ženích, prvý družba a tradične aj otec nevesty) by mali vedieť, že široké kravaty by mali na svadbe mať len ženích a jeho svedok.
- Posledný gombík na veste má byť vždy rozopnutý - nepýtajte sa prečo!
- Pierko ženícha by malo byť z rovnakých kvetov ako kytica nevesty.
- Viazanka a vesta by nemali byť rovnakej farby.
- Presvedčte sa, že nohavice k obleku majú tú správnu dĺžku, košeľa z rukávov saka by mala byť vidieť aspoň na jeden a pol centimetra.
autor: M. P.