Keď sa muž nerozpráva


zaujímavosti
Muži sa potrebujú utiahnuť do samoty podstatne častejšie ako ženy. Vyplýva to z ich prirodzenej povahy. Kým ženy potrebujú všetko rozdiskutovať a vyniesť na svetlo sveta, muži potrebujú vlastné ticho. Ak však býva ticho podozrivo dlho, ženám sa to nepáči a hľadajú príčinu. Vtedy urobia viac škody ako by si mysleli.
muz s mobilomPoznáte to. Chcete sa rozprávať so svojim manželom, ale akosi to nejde. Čím viac sa snažíte, tým viac to viazne. V čom je problém?

Sú chvíle, keď potrebuje byť človek na okamih sám. I napriek tomu, že žije v manželstve, potrebuje sa z času na čas stíšiť a byť len sám so sebou. Prestáva komunikovať a to môže vyvolávať u partnera pochybnosti, či je všetko v poriadku.

Miláčik, stalo sa niečo?

Ženy sa neustále pýtajú: „Miláčik, stalo sa niečo? Ublížila som ti nejako? Udialo sa niečo v práci?“ Ak odpoveď znie „drahá, všetko je v najlepšom poriadku“, ženská logika pracuje o sto šesť. Vtedy si ženy vytvárajú teórie a dohady, ktoré častokrát privodia nesprávne závery.

Ak potrebuje byť muž sám

Ak potrebuje byť muž na chvíľu sám, zvyčajne potrebuje v sebe čosi spracovať, prehodnotiť, analyzovať. Vtedy je najlepšie nechať ho tak, nevynucovať si pozornosť. Neustále dotieranie by narobilo viac škody ako osohu.

Ak je samota potrebná

Aj samota je potrebná. Doprajme mu ju. Za ten čas urobme niečo príjemné pre seba. Vybehnime za priateľkou, urobme si radosť malou prechádzkou, cvičením či príjemným filmom. Tým, že sa budeme trápiť nad tým, prečo sa s nami partner nerozpráva, nič neporiešime. On sám sa rozhodol, nuž rešpektujme to i keď pre ženskú logiku je to nepochopiteľné.

Prečo chcú ženy pomáhať

Ženy svoj záujem považujú za prejav lásky. Ale muži netúžia, aby bola žena nešťastná len preto, lebo oni majú problém. Ženy zvyknú brať na seba i problémy, ktoré sa ich vôbec netýkajú. Ženy však očakávajú, že ak majú problém oni, muži sa budú o daný problém zaujímať. Práve to považujú za podporu z ich strany. Ak to tak nerobia, majú pocit, že muži znižujú hodnotu ich trápenia. Muži však hovoria inak: „ Ľúbim ťa i bez toho, aby som ti to každý deň hovoril. Milujem ťa a ty to dobre vieš. Skús pochopiť, že chcem byť chvíľku sám..."

Že to znie zvláštne?

Muži a ženy sú dve rozdielne polovičky, vytvárajúce nádherný celok. A že z času na čas (ak to teda nie je pravidlom) príde chvíľa, keď potrebujú byť osamote, to neznamená, že sa nemajú radi. Veď po malej chvíli stíšenia zapadnú k sebe oveľa viac ako kedykoľvek pred tým.

autor: Bibiána Želisková