Netradičné kvetinové inšpirácie


svadobné kytice
Povedzme, že ste nevesta, ktorá nemá v obľube tradičné svadobné kytice a tradičnú kvetinovú výzdobu. Jednoducho idete “proti prúdu”. Ponúkame vám niekoľko netradičných nápadov na svadbu vašich snov.
Nevesta s kyticou 2V prípade, že nemáte radi tradičné svadobné kytice, môžete pre hlavnú družičku a ostatné dievčatá medzi svadobčanmi pripraviť malé kabelky pokryté rôznymi druhmi hodvábnych kvetinových lupienkov. Kvetinová kombinácia určite zaujme prítomných a zaistí budúcim manželom nezabudnuteľný príchod.

Keď v svadobných plánoch počítate s kvetinovými družičkami, ale nechcete, aby rozhadzovali lupienky, môžete ich nechať niesť kvetinovú girlandu. Vyzerá to nielen zaujímavo, ale zabezpečíte si aj to, že dievčatá sa budú držať spolu.

Keď ako nevesta nechcete niesť tradičnú kaskádovú svadobnú kyticu, môžete ju nahradiť kvetinovým kruhom z viniča a hodvábnych kvetov.

Inou alternatívou k svadobnej kytici môže byť aj pomander ozdobený čipkou a tylom, ktorý sa nesie zavesený na ramene.

Keď vám v minulosti odišiel niekto blízky, môžete si ho pripomenúť tým, že si na cestu k oltáru vezmete niečo čo mu patrilo, v kvetinovom obale.

Namiesto klasického svadobného “pierka” môžete svadobčanov ozdobiť drobným kvetinovým venčekom. V prípade, že sa vaša svadba bude konať v jeseni, môžete na dekoráciu svadobnej jedálne miesto tradičných kvetov využiť pšeničné a dyňové ozdoby.

Svadba v období Vianoc sa nezaobíde bez borovicových vetvičiek, šišiek a imela. Sklenené guľe a „kvapky“ dobre vyzerajú nielen ako ozdoba svadobného stola, ale dajú sa s úspechom použiť aj do kytice pre nevestu alebo pozornosť pre hostí.

Letné svadby sú vynikajúcou príležitosťou na využitie bohatej kvetinovej výzdoby. Kvetinové vence pre mladšie družičky a plážový motív dodá svadobnej recepcii zábavný štýl. Namiesto kvetov môžete dať družičkám na cestu k miestu svadobného obradu zvonkohru, ktorá na pláži dobre vynikne.

autor: M. P.