Najčastejšie prešľapy svadobných príprav - I. časť


harmonogram
Najzábavnejšou vecou na svadobnom plánovaní je skutočnosť, že ho málokedy absolvujeme viac ako raz možno dvakrát za život. A tak nečudo, že sa pri tom dopustíme nejednej chyby. Najčastejšie ľudia míňajú peniaze na nepodstatné veci, prípadne nemajú šťastnú ruku pri výbere niektorého z dodávateľov najrozmanitejších svadobných služieb.

MinceNedostatok osobitosti

K najčastejším chybám svadobných osláv patrí nedostatok tvorivých nápadov. Netvrdíme, že každá svadobná oslava musí mať vlastný motív, ale v žiadnej by nemalo chýbať niečo z toho, čo je na vzťahu budúcich manželov jedinečné.

Mrhanie peniazmi

"Svadobný priemysel" je tu predovšetkým preto, aby zarábal a k tomu využíva všetky dostupné prostriedky, vrátane dobre mienených svadobných rád, samozrejme vo svoj prospech. Nie vždy naozaj potrebujete všetko, čo vám ponúkajú a preto je dobré mať vopred stanovený svadobný rozpočet.

Zabudnutie na pravý účel svadby

Skutočným stredobodom svadby je svadobný obrad, svadobná hostina je len jeho doplnkom. Preto je dobré sústrediť sa na dobrý výber svadobného čítania, hudby k obradu či zaujímavých svadobných sľubov, ktoré urobia váš svadobný obrad jedinečným.

Nevyužite starejšieho

Okrem nevesty a ženícha existuje ešte jedna dvojica ľudí, na ktorých výbere si treba dať záležať. Prvým z nich je starejší a druhý DJ, resp. kapela. Obidvaja by mali byť zábavní a komunikatívni, aby bol váš svadobný obrad aj zábava po ňom dostatočne atraktívna.

"Na mojej svadbe nebude pršať“

Príliš veľa budúcich párov zabúda na „plán B“. V prípade, že plánujete svadbu pod holým nebom, myslite na alternatívne miesto pre prípad, že vás počasie zradí. Nájdite si spoľahlivého človeka, ktorý vám pomôže zariadiť všetko potrebné, vrátane presunu svadobných hostí.

autor: M. P.

Najčastejšie prešľapy svadobných príprav - II. časť