Keď sa obrúčka zakotúľa


svadobné prstene
Keby sme urobili anketu o najväčších osobných cennostiach, na prvých miestach by sa určite umiestnili svadobné obrúčky - symboly vzájomnej lásky, odovzdania a záväzku. Sú medzi nami takí, ktorí veria, že svadobné obrúčky by sa od chvíle, keď si mladomanželia verejne povedia svoje „áno“, nemali snímať z prsta. Romantické predsavzatie však nakoniec často zdolajú povinnosti všedného dňa a pripravia tisíc príležitostí, ktoré nás môžu o „miláčika“ nečakane pripraviť.

hladanie prstenaHľadajte po všetkých kútoch a štrbinách

Ak sa vám podarilo svadobnú obrúčku niekam zapatrošiť, neprepadajte panike. Prehľadajte všetky miesta, kde ste mali obrúčku ešte na prste. Malé predmety sa rady zakotúľajú pod pohovku, či za botník. Často zapadnú do priestoru medzi matracom a rámom postele, na dno kuchynskej výlevky, zamotajú sa v hlbokých vreckách, kabelkách, alebo v prístrojovej doske auta. Dôkladné hľadanie si vyžaduje rozvahu a systematický prístup.

Priznajte partnerovi stratu svadobnej obrúčky

Ak ani po dlhšom hľadaní nedokážete svoju svadobnú obrúčku nájsť, je čas naliať partnerovi „čistého vína.“ Čakanie na chvíľu, kedy si vaša polovička všimne, že vám svadobná obručka chýba, len predĺžuje pocity úzkosti a zlyhania. Včasné priznanie vám pomôže redukovať duševnú nepohodu na minimum.

Keď príde na najhoršie, vyberte sa na spoločný nákup

Nanešťastie sú prípady, kedy už svoju svadobnú obrúčku nenájdete. Urobte z toho malú udalosť. Nájdite si pred návštevou klenotníctva čas na spoločný obed, alebo oslávte kúpu nových prstienkov malým výletom. Doprajte si jednoducho trochu rozptýlenia, aby ste čím skôr zabudli na nepríjemnú stratu.

V každom prípade zachovajte chladnú hlavu

Prsteň, akokoľvek vzácny, je nakoniec iba šperk. A aj keď ste ho vyberali starostlivo a s láskou, nikdy nedokáže plnohodne vystihnúť skutočnú hodnotu vzťahu tých, ktorí sa majú naozaj radi. Veľa ľudí vníma stratu svadobnej obrúčky ako zlé znamenie do budúcnosti. To vôbec nie je pravda. Kúpa nových svadobných obrúčok môže byť vhodnou príležitosťou k obnove manželskéhých sľubov.

autor: M. P.