Ako znova dôverovať mužom


po svadbe
Ak Vami nejaký muž pohrdne, môže pre Vás byť dlho zložité niekomu a obzvlášť nejakému ďalšiemu mužovi dôverovať. Existuje veľa príčin prečo žena prestane svojmu partnerovi dôverovať a stratená dôvera sa často získava späť len veľmi ťažko.

HadkaAko znova dôverovať mužom

Ak Vami nejaký muž pohrdne, môže pre Vás byť dlhý čas zložité niekomu a obzvlášť nejakému ďalšiemu mužovi dôverovať. Existuje veľa príčin, prečo žena prestane svojmu partnerovi dôverovať a stratená dôvera sa často získava späť len veľmi ťažko.

Prečo muži klamú?

Dôvodov, prečo muži často neradi hovoria pravdu, je veľmi veľa. Veľa mužov klame zo zvyku. Hovoria, čo chcú ženy počuť, aby dostali to po čom najviac túžia. Charakter každého človeka (mužov nevynímajúc) má väčšinou na svedomí rodičovská výchova. To však nemusí platiť za všetkých okolností.

Sú aj muži, čo klamú preto, lebo sa hanbia za to, akí sú. Myslia si, že v ich živote nie je nič, čím by sa mohli pochváliť a tak radšej „zahmlievajú“ skutočnosť. Možno sa hanbia za svoj pôvod, vzdelanie, zamestnanie alebo telesný handicap a dúfajú, že nevinná lož ich v očiach vyvolenej urobí atraktívnejšími a ani vo sne by ich nenapadlo, že aj takáto zdanlivá maličkosť má na väčšinu žien práve opačný účinok.

Častým dôvodom klamania je partnerská nevera. Tej už padol za obeť nejeden sľubne sa vyvíjajúci vzťah a postaral sa o mnohé múry nedôvery žien k mužom, ktoré sa žiaľ už nikdy nepodarilo zbúrať.

Ženy, ktoré dobre poznajú svojho partnera, dokážu okamžite rozpoznať, kedy im muž klame. Niektorí muži sa pri lži nedokážu svojej partnerke pozerať do očí, iným sa zadrháva hlas alebo sa správajú roztržito. Nájdu sa však aj takí, ktorý dokážu klamať s kamennou tvárou.

Hadka_01Naučiť sa rozpoznávať príznaky lži, si vyžaduje veľa trpezlivosti a obratnosti, ale vyplatí sa to. Žiadna žena by nemala akceptovať lož ako mužskú pracovnú metódu, ak si chce vážiť samú seba a nestať sa obeťou mužskej márnomyseľnosti a samoľúbosti.

Čo môžem urobiť pre obnovenie vzťahu dôvery k mužom

Veľa žien sa svojho vzťahu nevzdáva ľahko. Ak svojho partnera skutočne milujú, dokážu sa zaprieť často aj viac ako ich partner, aby ho získali späť. Tajomstvo obnovy vzťahu tkvie v správnej partnerskej komunikácii. Všetky stratené vzťahy sa však nedajú ani pri najlepšej vôli obnoviť a niekedy nezostáva nič iné, len sa s prehrou zmieriť a ísť ďalej.

Dokáže žena svojho partnera zmeniť?

Správanie niektorých mužov sa dá zmeniť tým, že svojmu partnerovi ukážete, čo si na Vás ako na partnerke najviac cení, že to vôbec nie je samozrejmosť, a že nič z toho nemusí trvať do nekonečna. Pravidlá vzájomného vzťahu je dobre definovať hneď od začiatku, inak vzťah ako taký za veľa nestojí.

Muži sa dokážu zmeniť, preto väčšinou netreba nad nimi hneď „lámať palicu“. Keď ste presvedčená, že Vám určitý vzťah za to stojí, je dobré na ňom popracovať a byť pritom dlho zhovievavá a trpezlivá.

autor: M. P.