Chystáme sa na bábätko


po svadbe
Väčšinu vecí si človek v živote plánuje. To je úplne prirodzené. Bábätko tiež treba naplánovať, avšak s láskou a zodpovedne. No skôr než uzrie svetlo sveta, malo by sa narodiť v srdci mamy.
ruky na bruskuKeby sme mali dosť peňazí, keby bolo viac času, keby sme neboli tak vyťažení, keby bývanie..., tých "keby" je niekedy pri bábätkách skutočne veľa. Ale bábätka dôvody nepotrebujú. Bábätka potrebujú lásku a prijatie.

Najprv sa bábätka narodia v srdci

Prv než sa bábätko narodí, musí sa narodiť v srdci mamy. Tam je totiž miesto, kde všetko rozkvitne skôr, než príde jar. Bábätka potrebujú lásku. Nepotrebujú domy, autá, hračky. Potrebujú rodičov. A tí im musia dvere svojho srdiečka otvoriť. A autá a domy? Tie prídu. Ak sa láska narodí, prinesie všetko, čo bábätko potrebuje.

„Urobme“ si bábätko

Ak máte pocit, že s bábätkom treba ešte trošku počkať, rešpektujte tento pocit v sebe. Rodičia zvyčajne intuitívne vycítia, kedy je ten správny čas na dieťatko. Ak sa vám zdá, že budete môcť pripraviť lepšie podmienky pre svoje dieťa, čo sa týka napríklad bývania, vyčkajte. Ak si tiež nie ste istí svojím zdravotným stavom, máte vážny zdravotný problém, ktorý by mohol tehotenstvo ohroziť, konzultujte rodičovstvo s lekárom. Ak však máte pocit, že ten správny čas už nadišiel, tak sa s chuťou pusťte do toho. Vaše bábätko už na vás čaká.

autor: Bibiána Želisková